Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
24. septembris, 2013
Drukāt

Premjers: Valsts kancelejas atzinums par tiesvedību ar Fliku nepārstāv valdības viedokli

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piedalās preses konferencē, kurā informē par situāciju kultūras nozarē.

Valsts kancelejas atzinums par iespējamiem riskiem starptautiskajā tiesvedībā ar aviokompānijas “airBaltic” bijušo līdzīpašnieku Bertoltu Fliku nepārstāv valdības viedokli, otrdien žurnālistiem uzsvēra Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Viņš teica, ka kancelejas atzinums ir tapis pamatojoties uz Satiksmes ministrijas pieprasījumu, kurā analizēti iespējamie riski un vājās vietas, gatavojoties iespējamai tiesvedībai.

“Svarīgi uzsvērt, ka šis atzinums nekādā veidā nepārstāv valdības viedokli. Tas nav skaņots ne valdībā, ne premjera birojā. Valdības viedokli šajā gadījumā gatavo Satiksmes ministrija. Tas, ko dara Valsts kancelejas atzinums, vērtē iespējamos riskus,” paskaidroja premjers.

Vienlaikus Dombrovskis atzina – tas, ka risku analīze ir nonākusi publiskajā telpā, ir problēma. “Tas, ka dokuments, kurā tiek analizēti iespējamie tiesvedības riski, ir kļuvis publiski pieejams, protams, pastiprina otras puses pozīciju, kur var vērtēt mūsu analīzi, aspektus, gatavojot savu juridisko argumentāciju,” norādīja Dombrovskis, paužot nožēlu, ka Latvijas medijos nevar lasīt Flika iekšējo saraksti ar advokātiem par gatavošanos tiesvedībai.

“Skaidrs, ka juridiskā diskusija par Latvijas pozīciju turpinās, bet informācijas noplūdes fakts situāciju nekādi neuzlabo,” teica valdības vadītājs.

LTV raidījums “Panorāma” iepriekš vēstīja, ka Valsts kanceleja ir sagatavojusi ierobežotas pieejamības dokumentu, kurā analizēta iespējamā notikumu attīstība, ja starptautiskā šķīrējtiesa Flika prasību atzīs par pamatotu, un tajā teikts, ka tas valstij varētu izmaksāt 16 miljonus latu.

Otrdien to apliecināja arī Valsts kancelejas pārstāvji, paužot viedokli, ka valsts ir pārkāpusi Flika kā investora intereses. Bijušā “airBaltic” akcionāra prasība ir 60 miljoni latu. Patlaban rit sarunas starp iesaistītājām puisēm, taču gadījumā, ja neizdosies vienoties, pēc Valsts kancelejas ieskata, starptautiskajā šķīrējtiesā Flikam varētu kompensācijā tikt izmaksāti 15-16 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
KP soda būvmateriālu izplatītājus ar 1,6 miljonu eiro lielu soduKonkurences padome (KP) piemērojusi 1,6 miljonu eiro naudas sodu vienas uzņēmumu grupas diviem būvmateriālu izplatītājiem, aģentūru LETA informēja KP. Pagaidām KP neatklāj
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+