×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

Latvijas amatpersonas: Krievija grauj starptautiskās drošības sistēmas pamatprincipus
 (2)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Pikets pret Krievijas karaspçka ieveðanu Ukrainâ. Pie Krievijas vçstniecîbas Rîgâ notiks pikets pret Krievijas parlamenta 1.marta lçmumu atïaut Krievijai ievest savu karaspçku Ukrainâ. Antonijas iela 2. 02/03/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Protestējot pret Krievijas parlamenta augšpalātas 1. marta lēmumu atļaut Krievijai ievest savu karaspēku Ukrainas teritorijā, vakar pēcpusdienā Rīgā pie Krievijas vēstniecības pulcējās vairāk nekā pustūkstotis dažāda vecuma un tautību cilvēku. Protestētāji pauda atbalstu brīvai Ukrainai un nosodīja Krieviju. Plakāti vēstīja: “Nē Krievijas agresijai Ukrainā”, “Rokas nost no Ukrainas!”, “Man kauns par Krievijas okupantiem” un “Krievija lielākais agresors Eiropā”. Plakāti bija latviešu, krievu, angļu un vācu valodā. Starp atnākušajiem bija arī daudzi pazīstami Latvijas politiķi, tostarp Saeimas deputāti. Pie piketētājiem ik pa brīdim pienāca arī daži ļaudis, kas pauda atbalstu Krievijai. Akcijas dalībnieki viņus izsvilpa, bet nekādi fiziski konflikti neveidojās. Piketa iniciators bija Latvijas Ukraiņu kongress.

“Sirdīs un prātos esam kopā ar Ukrainas tautu”


Latvijas Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētājas, Ministru prezidentes un ārlietu ministra paziņojums par Krievijas iejaukšanos Ukrainā.

Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi.

Krievijas Federācijas Padomes lēmums atļaut bruņoto spēku izmantošanu Ukrainas teritorijā ir rupjš starptautisko tiesību pārkāpums un klaja iejaukšanās suverēnas valsts iekšējās lietās. Starptautiskajai sabiedrībai nav ne mazāko šaubu par to, ka minētais lēmums ir tikai liekulīgs mēģinājums ar juridiskām frāzēm piesegt jau notikušo nelikumīgo bruņoto iejaukšanos Ukrainas teritorijas neatņemamā daļā – Krimā. Krievijas paustie argumenti par šādu bruņoto spēku lietošanu ir pilnībā nepamatoti un klajā pretrunā ar Krievijas Federācijas starptautiskajām saistībām. Šādi rīkojoties, Krievija grauj starptautiskās drošības sistēmas pamatprincipus. Atgādinām, ka saskaņā ar 1994. gada Budapeštas memorandu par drošības garantijām Ukrainai sakarā ar tās pievienošanos līgumam par kodolieroču neizplatīšanu Krievija, ASV un Lielbritānija garantē Ukrainas neatkarību, integritāti un drošību. Latvija sagaida, ka Ukrainas teritoriālā integritāte tiks pilnībā respektēta.

Ukrainas Verhovna Rada ir leģitīmi ievēlēta valsts varas institūcija, un tās pieņemtie lēmumi ir likumīgi un nav apšaubāmi. Krievijas Federācijas atteikšanās no kontaktiem ar Ukrainas likumīgo valdību neliecina par Krievijas vēlmi konstruktīvi, miermīlīgā ceļā risināt izveidojušos situāciju. Situācijas saspīlējums un tās eskalācija, tai skaitā kurss uz atklātām bruņotām sadursmēm un to iespējamie upuri būs uz Krievijas sirdsapziņas.

Latvija aicina starptautisko sabiedrību aktīvi paust stingru atbalstu Ukrainas teritoriālajai vienotībai. Starptautiskajām organizācijām – ANO, EDSO, Eiropas Padomei un citām – ir nekavējoties jārīkojas. Latvija aicina visdrīzākajā laikā situācijas attīstību Ukrainā apspriest ES Ārkārtas Ārlietu Padomē un NATO Ziemeļatlantijas padomē.

Sirdīs un prātos esam kopā ar Ukrainas tautu!

2014. gada 1. martā

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Баба Варя на этот раз не посоветовала господам протестантам одеть теплые подштаники- бубенчики не отморозили?

  2. ir arī citi krievi Atbildēt

    Ваня ir Par Briva Ukraina!! 02.03.2014 23:33

    Krieviju ārā no G8 02.03.2014 22:14
    RUSSIAN NAZIS, GET OUT OF UKRAINE !!

Draugiem Facebook Twitter Google+