Mobilā versija
-2.4°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Pretēji sabiedrības viedoklim, smagākie satiksmes negadījumi notiek vasarā nevis ziemā (1)

Kadrs no videoKadrs no video

Ilustratīvs attēls

Pretēji sabiedrības viedoklim, ka smagākie negadījumi notiek ziemā, kad ir slidenas brauktuves, statistika liecina par pretējo – jūnijā un jūlijā tiek reģistrēts visvairāk smagu avāriju, intervijā Latvijas Radio otrdien sacīja Ceļu uzraudzības biroja pārstāvis Andris Locis.

Nesen veiktajā pētījumā atklājušās interesantas lietas, kā vadītāji uztver savas braukšanas prasmes un kuros mēnešos un laikapstākļos visbiežāk notiek avārijas.

“Ir dažas lietas, kad situācija atšķiras no tā, ko uztveram. Smagākie negadījumi notiek tieši vasaras mēnešos – jūnijs, jūlijs, un tieši uz sausa asfalta, bet sabiedrība uzskata, ka negadījumi notiek ziemā, kad ir slidens. Lielākā daļa vadītāju uzskata, ka vislabāk prot braukt vasarā, bet realitātē tieši šajā laikā notiek smagās avārijas, teica Locis.

Viņš minēja, ka tas ir atvaļinājuma laiks, pārgalvība, “protams, alkohols”, sēšanās pie stūres pēc dažādiem pasākumiem un savu spēju pārvērtēšana. Lielākoties runa ir autovadītājiem līdz 29 gadiem.

2013.gadā bojāgājušo skaits uz ceļiem bija 179, 2014.gadā – 212, bet 2015.gadā – 187. “Nevar teikt, ka būtisks uzlabojas, bet kopumā situācija nepasliktinās,” komentēja Locis.

Satiksmes ministrijā otrdien notiks Ceļu satiksmes drošības padomes sēde, kurā tiks prezentēti un analizēti dati par pērn notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem, kā arī fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nu tak vasaraa var kaartiigi atvilkt. tapec jau arii sitas.

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+