×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Prezidents neredz pamatu runāt par Straujumas valdības krišanu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Šobrīd neesot pamata runāt par iespējamu Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) valdības krišanu, jo tā vairāk vai mazāk strādā kā komanda, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Bērziņš nevēlējas piekrist publiski izskanējušām runām, ka sarežģītais viņa pēcteča izraudzīšanās process varētu ietekmēt valdības stabilitāti, tomēr piebilda, ka, lai gan valdība strādā kā komanda, tuvojoties sarunām par nākamā gada valsts budžetu situācija varētu mainīties.

Pēc Bērziņa domām liela daļa no ministriem sevi esot iezīmējuši kā labi valdības pārstāvji, jo ir jārēķinās, ka tagad ministriem ir dubults slogs, proti, pārzināt situāciju iekšpolitiski un labi orientēties starptautiskos procesos, ko par pienākumu uzliek Latvijas prezidentūra Eiropas Savienībā.

Jau ziņots, ka Straujuma par spīti atbalsta kritumam pagaidām nav domājusi par demisionēšanu un viņai nav zināms, ka šāds jautājums “Vienotībā” būtu apspriests.

“Es varu pateikt, ka negatavojos demisionēt 7.jūlijā, kad Eiropas Parlamentam ir jāsniedz pēdējais ziņojums par prezidentūru, arī 1.augustā vai 1.septembrī negatavojos [demisionēt],” sacīja valdības vadītāja.

Lūgta komentēt sabiedrības atbalsta kritumu viņai, Straujuma minēja, ka tas varētu būt skaidrojams ar nepatiku tieši no “Saskaņas” elektorāta puses. “Iespējams, ka vismaz daļa no “Saskaņas” vēlētāju grupas sagaida citu attieksmi pret notikumiem Ukrainā,” neslēpa valdības vadītāja. Tomēr viņa uzsvēra, ka negrasās savu viedokli mainīt tikai tāpēc, lai kļūtu populārāka. “Notikumi par Ukrainu un Krievijas lomu tajos man ir pilnīgi viennozīmīgi traktējami,” piebilda premjerministre.

Kā ziņots, aprīlī ir sasniegts augstākais Straujumas darbību negatīvi vērtējošo iedzīvotāju īpatsvars, vienlaikus nostabilizējies pozitīvo vērtējumu īpatsvars, liecina “Latvijas Faktu” veiktais pētījums.

Pēdējā laikā arī izskanējuši pieļāvumi, ka, mēģinot vienoties par Valsts prezidenta amata kandidātu, varētu veidoties “plaisas” valdību veidojošajā koalīcijā, kas varētu apdraudēt Straujumas vadītās valdības stabilitāti. Pati premjerministre gan joprojām cer, ka koalīcijas partijām izdosies vienoties par vienu konkrētu Valsts prezidenta amata kandidātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai tad Straujumai vispār ir kāds viedoklis, tikai aptuvena papļāpāšana par jebko.

  2. nu Bērziņam liekas,ka arīviņš labi strādā. straujumas omītes tēls un nevarība jau kļūst kaitinoša un varas kārie partijas biedri kā āboltiņa un reirs jau elpo pakausī.

  3. Iemesls valdības krišanai bija jau vairāk kā pirms gada, kad Straujuma atbrīvoja no darba ministru, kas piedalījās leģionāru godināšanā, to cilvēku, kas gulēja ierakumos un aizturēja neiedomājamu pārspēku, lai ļautu izbēgt no PSRS koncentrācijas un nāves nometnēm tūkstošiem Latvijas cilvēku. Pie tam demonstrēja uzspļaušanu tiesiskumam: atbrīvoja, kad ministrs tikai izteica savu viedokli. Prezidentam tā sievišķa atkāpšanās bija jāprasa nekavējoties, bet kāda kāja, tāda pastala.

Draugiem Facebook Twitter Google+