×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Prokpčuka par Londonu vēl nav izlēmusi

Latvijas labākā garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka pēc nedēļas – 22.aprīlī – gatavojas startēt Londonas maratonā, savukārt par to, kādu distanci skrējēja veiks vasarā gaidāmajās olimpiskajās spēlēs, kuras arī norisināsies Lielbritānijas galvaspilsētā, pilnībā vēl nav izlemts, lai gan ticamāka ir skrējējas dalība 10 000 metru distancē, pastāstīja sportistes vīrs un treneris Aleksandrs Prokopčuks.

Patlaban Prokopčuku prātus nodarbina gaidāmās sacensības Londonā, kur tradicionāli norisinās viens no četriem pasaules prestižākajiem maratonskrējieniem. Jeļena pēdējo reizi maratona distanci sacensībās veica 2008.gadā Bostonā, tāpēc pirms gaidāmā skrējiena sportiste vairāk koncentrējas uz konkrēta rezultāta sasniegšanu, nevis kādas noteiktas vietas izcīnīšanu.

“Treniņu darbs ir pakārtots tam, lai maratonu [42,195 km] varētu veikt divās stundās un 25 minūtēs. Ja tas izdosies, būs ļoti labi. Par konkrētām vietām runāt pāragri, jo mēs nezinām, uz ko būs spējīgas citas konkurentes. Grūti pateikt, kā Jeļena jutīsies distancē, jo pārtraukums ir bijis liels, taču gatavošanās bijusi plānveidīga – gandrīz trīs mēnešus, no kuriem lielu daļu pavadījām Portugālē, bet kopš aprīļa sākuma esam atpakaļ un trenējamies mājās, Jūrmalā,” paskaidroja Prokopčuks.

Londonas maratonā sieviešu konkurencē būs spēcīgs dalībnieču sastāvs, jo skrējienam pieteikusies gan pērnā gada uzvarētāja Marija Keitanī no Kenijas, gan 2008. un 2009.gada šo sacensību uzvarētāja Irina Mikitenko no Vācijas. Ierasts, ka skrējienā piedalīsies arī daudz spēcīgu Etiopijas un Kenijas skrējēju, piemēram, Lūsija Kabū, Florensa Kiplagata, Aberu Kebede un citas.

Pēc Londonas maratona Prokopčuka 20.maijā startēs “Nordea” Rīgas maratonā, kur skries pusmaratona distanci, bet pēc tam, visticamāk, pievērsīsies sacensībām stadionā, cenšoties izpildīt olimpisko normatīvu 10 000 metru distancē.

“Olimpiskajās spēlēs gribās piedalīties, taču maratonu Jeļena diezin vai skries, jo mūs neapmierina tā norises laiks,” norādīja Prokopčuks. Maratona skrējiens sievietēm plānots 5.augustā plkst.11. Pērn ap šo laiku Londonā bijis 37 grādu karstums, bet Prokopčuka lielā karstumā nejūtas komfortabli un nekad labus rezultātus nav uzrādījusi. “Protams, pašlaik mēs nevaram prognozēt, kādi laika apstākļi būs skrējiena laikā, taču mūsu plānos olimpiskajās spēlēs nav tikai piedalīties, bet arī pacīnīties par augstu vietu. Taču, ja būs liels karstums, izredzes uz labu vietu būs niecīgas. Turklāt vēl vienam maratonam būtu grūtāk sagatavoties, jo citas sportistes, kuras olimpisko normatīvu izpildīja jau rudenī, jau tagad plānveidīgi trenējas olimpiskajām spēlēm,” iemeslus izskaidroja Prokopčuks.

“Prioritāte tāpēc būs 10 000 metru skrējiens stadionā, kurā izredzes izcīnīt augstu vietu iepriekš minēto apstākļu dēļ būtu reālākas. 10 000 metru olimpisko normatīvu Jeļena, visticamāk, centīsies izpildīt, piedaloties Krievijas čempionātā, kas jūnijā notiks Maskavā, jo nemaz tik daudz laba līmeņa sacensību šajā distancē Eiropā nenotiek. Nav izslēgts, ka viņa varētu startēt arī jūnijā Eiropas čempionātā Helsinkos, ja normatīvs vēl nebūtu izpildīts,” piebilda skrējējas treneris.

Prokopčuks gan neizslēdza iespēju, ka olimpisko spēļu plāni attiecībā pret veicamo distanci var mainīties, taču tikai tādā gadījumā, ja jau nākamnedēļ Londonā izdotos sasniegt superaugstu rezultātu. “Tādā gadījumā viss rūpīgi būs jāizsver. Svarīgi būs, kā Jeļena jutīsies pēc Londonas maratona, cik ātri viņai izdosies atjaunoties. Līdz olimpiskajām spēlēm paliks trīs mēneši, kas nav daudz, un vēl vienam maratonam sagatavoties būs grūtāk, jo es jau minēju, ka nav mērķis olimpiskajās spēlēs tikai piedalīties,” Prokopčuks vēlreiz norādīja uz skrējējas nopietnajiem mērķiem.

Olimpisko spēļu A normatīvs 10 000 metru distancē sievietēm ir 31:45,00, bet B normatīvs – 32:10,00. Savukārt maratonā A normatīvs ir divas stundas un 37 minūtes, bet B normatīvs – divas stundas un 43 minūtes. B normatīvu maratonā ir izpildījusi cita Latvijas skrējēja Dace Lina, taču olimpiskajās spēlēs ar B normatīvu var startēt tikai tad, ja neviens cits šīs valsts sportists nav izpildījis A normatīvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+