×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Provokācija kā metode, agresija kā dzīvesveids (30)

GR-russ-burn-forests

Autori – Andrejs Andersens, Vija Beinerte

Aukstajam karam beidzoties, radās pārliecība, ka ir nodibināta jauna pasaules kārtība, kas pakļaujas skaidri definētiem likumiem, ka ir starptautiskas organizācijas, kas spēj atrisināt spriedzes situācijas, un ka planētas lielo konfrontāciju laiks ir pagājis. Krievijas militārā agresija pret Moldovu un Gruziju 1991. – 1993. gadā, 2008. gada augusta karš Gruzijā un šā gada nepieteiktais karš Ukrainā ir kliedējis ilūzijas, apliecinot, ka Krievija ir civilizētai pasaulei naidīgs spēks, kas, ignorējot visas konvencijas, grib pārzīmēt Eiropas robežas, kļūstot par bīstamāko krīžu izraisītāju kopš PSRS sabrukuma. Pieminot Krievijas un Gruzijas kara gadadienu, vēlamies ielūkoties šā konflikta priekšvēsturē, lai atklātu sakarības un draudus, ko nevajadzētu uztvert vieglprātīgi un naivi.

Konferencē “Krievija, Rietumi un Eiropas drošības arhitektūra” Zbigņevs Bžezinskis, poļu izcelsmes ASV politiķis un politologs, Krievijas militāro agresiju Ukrainā kvalificēja nevis kā nejauši uzliesmojušu konfliktu un pat ne kā etnisku nesaskaņu pēkšņu saasinājumu, bet kā daudz dziļākas un nopietnākas problēmas simptomu, proti, Krievijas “kvazi mistiska šovinisma izpausmi”. Tā ir nopietna slimība, kas var kļūt bīstama arī tiem, kam patlaban šķiet, ka Ukrainas un Krievijas notikumi viņus neskar. Īpaši tādēļ, ka agresija pret Ukrainu nav pirmais šīs slimības recidīvs. Pirms tam bija 2008. gada Krievijas un Gruzijas karš, ko ievadīja 1992. – 1993. gada asiņainie notikumi. Šo konfliktu pamatā bija rūpīgi izplānotas provokācijas, ko izstrādāja PSRS specdienesti, vēl pirms morāli, politiski un ekonomiski bankrotējušais “milzis uz māla kājām” sāka drupt un brukt.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Visu to Krievijas “miera uzturēšanas spēku” vienīgais mērķis ir legalizēt terorismu un aneksiju.

 2. Runas par to, ka ar tankiem ir jāaizsargā krievi, kas dzīvo citu valstu teritorijā, ir jauna Melu impērijas doktrīna. Saskaņā ar ikvienas civilizētas valsts konstitūciju, tās teritorijā gan savus, gan citu valstu pilsoņus aizstāv un aizsargā leģitīma valdība ar saviem likumiem un tiesu orgāniem.

 3. vai Latvija ir gatava pienemt kravu 200 no UA? Izsaku lidzjutibu.

 4. Njā. Rīgas centrā izvaro, taču – maigi, ar tādu kā smalko austrumu piegaršu. Tā sakot – vostok deļo tonkoje.

 5. Šajā sakarībā man rodas naivs jautājums .- Kā Latvijas Sabiedrisko Televīziju var vadīt cilvēks, kas strādājis smadzeņu skalošanas mašīnā, kur tiek pausta Putina ideoloģija???

 6. Vai šis karš bija vajadzīgs Krievijas tautai? Nē, …
  ……….
  Protams, ka tas bija vajadzīgs tam pūlim, ko tur par “tautu”dēvē. Nekā cita, ar ko lepoties, taču nav. Jau senajā romā valdīja uzskats, ka vislabāk pašu plebejus nomierina neliels, uzvarām vainagots karš.

 7. Precīzi un kodolīgi!

 8. Народ, нашла новую фишку по заработку – просто читать смс и получать за это деньги, я зарабатываю 20-30$ в день просто читая смс, времени не занимает вообще и возраст не имеет значения, деньги получала на карточку не однократно.Вот сами попробуйте, вот ссылка – goo.gl/jLYqHo

 9. latviesiem visas bedas visur vainigs Putins .Eiropas valstis,amerika visur baltas un pukainas .Eiropa savu uzplaukumu ir sakusi no kolonijam,amerika no 2 pasaules kara. Latviju pasi izvazajusi pa visu psauli un izpardevusi ,tagad smilkst ka kuceni pie ES durvim.

 10. savadi..visi mes cilvece elpojam vienu gaisu utt,bet iemacijusies tikai kaa ik katra un tautas privatipasnieciskas tiesibas nosakot kas ir musu un tas ir jusu dalot ko vien var..utt..taa it kaa saslimusi ar Dieva slimibu..! Bet kaa ar asv agresiju..kinu,eiropu,japanu,krieviju,angliju..gribat teikt ka vini labaki par Krieviju?

 11. bet bbc dokumentala filma par to ka beidzas saucamais kars ar gruziju un krieviju,stasta savadak!!!

 12. ASV kara aviācija piektdien, 8.8.2014.bombardējot islāmistu pozīcijas nostrādāja PRECĪZI un LIKUMĪGI.
  Uzlidojums tika veikts pēc Irākas valdības lūguma un ANO Drošības padomes aicinājuma, lai aizstāvētu Irākas pilsētas pret slepkavām – islāmistiem.
  Kas Pļūtera troļļiem iebilstams?
  Atšķirībā no kremļa bandītiem nelikumīgajā Doņeckas “tautas republikā”, ASV Irākā rīkojas likumīgi.

 13. Ļoti labs un vajadzīgs raksts plašām tautas masām, lai cilvēki zin kāda ir pasaules lielākā agresora iekarošanas taktika.Varbūt paši latvji nāks pie prāta un cits citu neapkaros, bet kļūs vienoti, jo paļauties uz NATO un ES ir stipri naivi – nodos savu ērtību dēļ acis nepamirkšķinot.

  • Savus oligarhus,kampējus,miljonārus un eirokrātus-birokrātus par sasniegto priHvatizācijā,denacionalizācijāun konsolidācijā nevienam atdot nedrīkst! Saules mūžu 4.maija režīmam!

  • L.Grantiņš H-86 Atbildēt

   Tu jau vari paļauties uz Putinu un uz viņa partijas biedriem, kuri ir pilnībā izlaupījuši Latviju. Un, kāds brīnums, ka pie visa izrādās vainīgi amerikāņi. Izteikta bandītu un krievžīdu loģika- zagt, bet vainu uzvelt jeņķiem.

 14. Šodien visas pasaules ziņu aģentūras/masu mediji stāsta par kārtējo Irākas bombardēšanu,izņemot LA.

  • L.Grantiņš H-86 Atbildēt

   Jautājums tikai: kas stāv aiz tiem, kurus bombardē ASV ?

   • Pāris simti tūkstoši vietējo aborigēnu vairs nekadne uzzinās par Sadama Huseina rīcībā esošajiem masu iznīcināšanas ieročiem,kurus joprojām meklē ASV specdienesti:
    “Karadarbībā, ko ASV vedusi kopš 2001.gada 11.septembra teroristu uzbrukumiem, gājuši bojā 225 000 cilvēku, un tā izmaksājusi 4,4 triljonus dolāru, liecina Brauna universitātes zinātnieku veiktais pētījums.”
    (Kas jauns, 02.jūlijs 2011)

    • Kremlis savu troļļus ir apmācījis – ja nav argumentu, tad vismaz jāmēģina novērt uzmanību no apspriežamā temata, piedāvājot citu diskusijas objektu:)

    • SavuS troļļus, protams! Kremlim to tagad ir tūkstoši. Dienas norma – ne mazāk kā 100 komentāru. Tad nu atstrādā čakli savu normu, Edge:)

  • krievu trolli, edge, netiek bombardēta irāka, bet slepkavas – islāma fanātiķi, kas dzīvus aprok mierīgos iedzīvotājus.

Draugiem Facebook Twitter Google+