×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Putins Merkeli brīdinājis par pilsoņkara draudiem Ukrainā (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins telefonsarunā ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli otrdien brīdinājis, ka Ukraina pašreiz atrodas uz pilsoņkara sliekšņa, trešdien paziņojis Kremlis.

“Krievijas prezidents norādīja, ka asā konflikta eskalācija ir nostādījusi valsti (..) uz pilsoņkara sliekšņa,” teikts Kremļa paziņojumā. Bet abi līderi sarunā uzsvēruši ceturtdien Ženēvā gaidāmo četru pušu sarunu nozīmi.

“Tika pausta cerība, ka tikšanās Ženēvā var dot skaidru signālu atgriezt situāciju miermīlīgos rāmjos,” informēja Kremlis.

Kremļa paziņojumā Ukrainas armijas īstenotā pretterorisma operācija valsts austrumos raksturota kā “antikonstitucionāla” spēka izmantošana pret “miermīlīgām protesta akcijām”.

Putins sarunā ar Merkeli uzsvēris, ka ir svarīgi stabilizēt Ukrainas ekonomiku un nodrošināt, lai netiek pārtrauktas Krievijas gāzes piegādes Eiropai, informēja Kremlis.

Kremlis ziņo, ka Putins otrdien pa telefonu sazinājies arī ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu.

Šajās sarunā Krievijas prezidents vainu par notiekošo Ukrainā uzvēlis tikai un vienīgi Kijevas pleciem, uzsverot, ka krīzes saasināšanās ir “Kijevas bezatbildīgās politikas sekas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Padoms – Putins savam lielākajam ģenerālim – Krievijas armija un specdienestu spēki ar rītu Krievijā, tad Putins Krievijas faniem Ukrainā – nauda beigusies un ar rītu nebūs, tad Putins pārējiem krieviem Ukrainā – kuri mīl Krieviju Krievijā, brauciet mājās, pārējiem ir jāmīl Ukraina Ukrainā un ar to beigsim. Bet tā ir tikai fantāzija un notiek tieši otrādi. Rietumniekiem bez pieredzes no ”atbrīvotājiem” to nekad neizprast… un neizprat, kā var nepildīt solījumus. Kāpēc – tāpēc ka nav mācījušies Bizantijas politiku arī mūsdienās.

 2. Bandītu un teroristu iznīcināšana nav pilsoņu karš.

 3. Un kā ir ar citu tautu pašnoteikšanās tiesībām Krievijā? Pirms Krievija iejaucas neatkarīgas Ukrainas iekšējās lietās, Krievijai jāsakārto cilvēktiesības un jāatzīst genocīds pret Krievijas pakļautībā esotām tautām!
  Čečenijas neatkarības kustības rezultātā 1990. gada 26.novembrī Čečenijas-Ingušijas Autononomās Sociālistikās republikas Augstākā padome pieņēma Čečenijas-Ingušijas neatkarības deklarāciju un to bija plānots parakstīt 1991. gada 22.augustā, taču 1991.gada 21.augustā sākās Padomju savienības pučs. Pēc augusta puča un Padomju savienības sadalīšanās, Čečenijas nacionālais kongress Džohara Dudajeva vadībā sāka neatkarīgas valsts veidošanu. Krievijas federācija Borisa Jeļcina vadībā neatzina Čečenijas-Ingušijas neatkarību, jo tai neesot tiesību izstāties no KPFSR, jo citas KPFSR kā Tatarstāna arī vēlētos izstāties, treškārt caur Čečeniju iet maģistrālie gāzes un naftas vadi. Turpmākos gadu desmitos Krievija ar militāru spēku centās kontrolēt Čečenijas teritoriju. Pirmajā Čečenijas karā vien Krievija zaudēja 1997 tankus (vairāk nekā cīņās par Berlīni 1945.gadā). 1996.gadā Krievija nogalināja Džoharu Dudajevu. Aizbildinoties ar Čečenijas teroristisko darbību, kura nav pierādīta, Krievija uzsāka otro nežēlīgo Čečenijas pakļaušanas karu, kurš beidzās 2009.gadā, kad tika nostiprināts promaskavisks režīms. (avots: wikipedia).
  Tad jājautā – vai Čečenija-Ingušija nav tautas TIEŠI Krievijas pakļautībā, par kuru neatkarības neatzīšanu, iznīcināšanu un pakļaušanu Krievijai jāzuņemas atbildība. Acīmredzot, kremļa politikāņi sakot, ka „Ukraina uzsākusi karu pret pašas tautu” domā par savām impēriskām ambīcijām un tiem separātskiem krieviem, kuri apstulbināti ar Krievijas naudu un propogandas mašīnu vēlas pievienoties Krievijai? Par pārējiem ir nospļauties, tos var pakļaut, pārkrievot, iznīcināt. Līdzīgi kā iznīnāti Krimas tatāri, karēļi, volgas vācieši, ukraiņi, latvieši, lietuvieši, igauņi, abhāzi un gruzīni.

  • Kāda nacistam Putinam daļa par kaut kādām cilvēktiesībām un tiesībām uz pašnoteikšanos. Rašist Putins dara to,ko uzskata par pareizu un tāda Merkele viņam bijusi,nebijusi,tāpat kā visi gļēvie Rietumi ar savām “sankcijām”. Ādolfs,lai izbēgtu no tādām sankcijām pats izstājās no Nāciju līgas.

 4. Un tas ir tiesi Putins Atbildēt

  Kas bus sada kara iniciators un neviens cits.

 5. Lielākais demagogs! To taču vajag mācēt-pats sit, bet kliedz, ka viņu sit!

 6. Putinam vairāk ir jādomā par savu nodzērušos nāciju, kura gada laikā izlok 2,5 miljardi litru tīra spirta, nevis jābāž savs deguns citu valstu darīšanās.

 7. Kad sākās notikumi Krimā, tieši Merkele bija tā, kas brīdināja, ka šim cilvēkam “aizbraucis jumts”. Tagad ir otrs gadījums. Ir tāda mīkla:”otram kož, pats kliedz”, kas tas ir? Pēc visa pasaules TV un presē redzētā un lasītā, tieši Krievija ir atbildīga par pilsoņu kara draudu eskalāciju Ukrainā. Bet Putins to pāradresē Merkelei, stāstot, ka pie visa vainīgi Rietumi. Tātad visa pārējā pasaule domā nepareizi, bet Putins vienīgais pareizi. Vai te mums nav darīšana ar “mesijas sindromu”? Tad jājautā, kādā realitātē šis kungs dzīvo un kādās kategorijās domā? Varbūt tiešām te nepieciešama mediķu palīdzība?

Draugiem Facebook Twitter Google+