Pasaulē
Citur

Putins paziņo par pensiju sistēmas reformas mīkstināšanu0


Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Foto – LETA/ITAR-TASS

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien nācis klajā ar krievu mediju ilgi gaidīto paziņojumu par valdības iecerētās pensiju sistēmas reformas mīkstināšanu, Kremlim acīmredzami cenšoties apturēt prezidenta reitingu krišanos.

Televīzijā pārraidītajā uzrunā Putins ierosinājis sieviešu pensionēšanās vecumu paaugstināt tikai līdz 60, nevis līdz 63 gadiem, kā to ierosinājusi valdība.

Tomēr tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka nepieviešams īstenot smagus un nepopulārus pasākumus, lai novērstu draudus pašreizējajai pensiju sistēmai, kurus rada “smagās demogrāfiskās problēmas”.

Kā ziņots, parlamentā pirmajā lasījumā apstiprinātais likumprojekts paredz pensionēšanās vecumu sievietēm pakāpeniski paaugstināt līdz 63 gadiem, bet vīriešiem – līdz 65. Šobrīd Krievijā sievietes var pensionēties 55 gadu vecumā, bet vīrieši 60 gadu vecumā.

Valdības piedāvāto pensiju sistēmas reformu parlamentā atbalstīja vienīgi Putina pārstāvētā valdošā partija “Vienotā Krievija”.

Šī iecere iedragājusi Putina reitingus, kas kopš marta nokritušies no 80 līdz 64%.

Daudzi krievi, kas martā notikušajās prezidenta vēlēšanās balsoja par Putinu, tagad pauž vilšanos, jo viņš neesot pildījis savu kādreizējo solījumu pensionēšanās vecumu nepaaugstināt.

LA.lv