×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Repše: kultūras ministres demisija nebija speciāli jāorganizē, viņa to izdarīja pati

LETALETA

Kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) demisija nebija speciāli jāorganizē, viņa pati to izdarīja ar savu rīcību, – LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja biedrības “Latvijas attīstībai” līderis Einars Repše, komentējot izteikumus par biedrības līdzdalību ministres demisijas pieprasīšanā.

 

Repše sacīja, ka biedrības atbalstītājs, zvērināts advokāts Aldis Gobzems, kur aktīvā nostāja daudzkārt ir publiski pamanāma, rīkojās privāti, līdzīgi kā to darīja citi cilvēki, kam tuva kultūras joma.

“Ir patīkami, ka mums bez neviena pārstāvja valdībā un Saeimā, piedēvē šādas spējas, bet – nē, neesam to darījuši,” sacīja biedrības vadītājs.

Repše nevēlējās komentēt arī iespējamo nākamā kultūras ministra amata kandidātu, norādot, ka tas ir nacionālās apvienības un valdības kompetencē.

Jau ziņots, ka biedrības “Latvijas attīstībai” biedrs Gobzems vairākkārt ir publiski izteicies par kultūras ministres Žanetas Jaunzemes- Grendes darbu, piemēram, norādot, ka viņas jaunieceltā Latvijas Nacionālās operas (LNO) valde darbojas pretlikumīgi, – atbilstoši likumam tajā jābūt trīs locekļiem, pretējā gadījumā valde nav lemttiesīga. “Atbilstoši likumam līdz brīdim, kamēr valdē nebūs ievēlēti un apstiprināti trīs locekļi, LNO vada un visas lēmumu pieņemšanas tiesības pieder iepriekšējai valdei un tās priekšsēdētājam [Andrejam] Žagaram,” klāstīja Gobzems.

Kā ziņots, Žagars 11.septembrī tika atbrīvots no amata uzticības zaudēšanas dēļ, pamatojoties uz likuma “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” 63.pantu. Ņemot vērā Žagara sasniegumus radošajā jomā un viņa ilggadējo darba pieredzi starptautiskās sadarbības veidošanā, ministre jaunajai valdei ļāvusi piedāvāt viņam amatu, kurā viņa pieredze būtu noderīga LNO turpmākai izaugsmei.

Jau ziņots, ka premjers piektdien pieprasīja kultūras ministres Jaunzemes-Grendes demisiju. Šādu lēmumu viņš pieņēma divas dienas pēc tam, kad kultūras ministre bija atbrīvojusi no amata Latvijas Nacionālās operas direktoru Žagaru uzticības zaudēšanas dēļ.

Dombrovskis aicinājis nacionālo apvienību izvirzīt jaunu kultūras ministra amata kandidātu. Premjers arī aicina nacionālo apvienību uz konstruktīvu darbu valdībā.

VL-TB/LNNK politiķi šodien izlems, kā tālāk rīkoties pēc tam, kad premjers izteicis neuzticību apvienības kultūras ministrei Žanetei Jaunzemei-Grendei.

Lēmums tiks pieņemts nacionālās apvienības apvienotajā valdes un frakcijas slēgtajā sēde, kas notiks plkst.17.30 apvienības birojā Rīgā, Kaļķu ielā. Pēc tikšanās tiks sniegta informācija par apvienības tālāko darbību valdībā, aģentūrai LETA pastāstīja VL-TB/LNNK preses sekretāre Laila Ozoliņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+