×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. janvāris, 2016
Drukāt

Rietumi nenovērtē “Islāma valsts” radītos draudus. 7 atziņas no vācu žurnālista brauciena pa ISIS kontrolētajām teritorijām (3)

Foto - http://juergentodenhoefer.de/Foto - http://juergentodenhoefer.de/

Pieredzējušais Vācijas karsto punktu žurnālists Jurgens Todenhefers pērnā gada beigās bija devies uz teroristiskās organizācijas “Islāma Valsts” (ISIS/Da’esh) kontrolētajām teritorijām – lielākoties Irākā un arī Sīrijā. Pēc atgriešanās savā mājsaslapā “juergentodenhoefer.de” žurnālists brīdina, ka Rietumvalstis nenovērtē “Islāma Valsts” spējas un radītos draudus.

Rietumu žurnālistam teroristiskās organizācijas vadītāji izdevuši garantijas vēstuli drošībai brauciena laikā pa “Islāma Valsts” kontrolētajām teritorijām. Brauciens ildzis desmit dienas un par pieredzēto un ISIS viņš iecerējis sarakstīt grāmatu.

Neskatoties uz drošības garantijām, bijušas reizes, kad žurnālistam draudējušas dzīvības briesmas, un viņš gribējis braucienu pārtraukt. Todenhefers kādu laiku dzīvojis tajā pašā viesnīcā Irākas pilsētā Mosulā, kurā uzturējās ASV žurnālists Džeimss Folijs – Folijam teroristiskā organizācija nocirta galvu.
Pēc atgriešanās Todenhefers apkopojis septiņus spēcīgākos iespaidus par teroristisko organizāciju.

1. Rietumi būtiski nenovērtē draudus, kurus rada ISIS, un tā kaujinieki ir daudz gudrāki un bīstamāki nekā to apzinās politiķi.

“Islāma valstī” valda gandrīz infekciozs entuziasms, un tā ir pārliecināta par uzvaru – tas ir kaut kas, ko neesmu iepriekš piedzīvojis karadarbības zonās. Pats svarīgākais: ISIS kaujinieki ir pārliecināti, ka totalitāra ticība un brutalitātes demonstrēšana viņiem palīdzēs gāzt kalnus. Mosulā mazāk nekā 400 ISIS kaujinieku sakāva 25 000 Irākas karavīrus un zemessargus, kaut arī viņiem bija sevišķi moderns aprīkojums. Dažu mēnešu laikā ISIS iekarojis teritoriju, kas ir lielāka par Lielbritāniju, un par punduri padarījusi “Al-Quaeda”,” raksta Todenhefers.

Žurnālists norāda, ka gadījuma zaudējumi vai izmaiņas kontrolētajās teritorijas ISIS nesatrauc – kamēr daži mediji sliecas šos notikumus pārspīlēt, ISIS tos uztver kā normālus partizānu karadarbībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Šī ideoloģija velk paralēles ar komunistiskās ideoloģijas permanentās revolūcijas ideju, un ne jau lumpeņi to radīja, bet masas pacēla, un idejas visā pasaulē šur tur dzīvo vēl līdz šodienai. Nu ir jauns monstrs.
  Kā lai cīnās ar ideoloģiju?

 2. Kas tas par sviestu tiek drukāts LA? Atbildēt

  Šī organizācija ir (bijušā ASV prezidenta) Džordza Buša juniora nelikumīgā kara Irākā rezultāts,” papildina žurnālists.

  Mēs pašlaik maksājam cenu par Džordža V. Buša gandrīz nepārspējamo neprātu – iebrukumu Irākā
  ——–
  Mīts. Arī pirms Buša pastāvēja Musulmaņu brālība. Bez tam – ASV Irākā iebruka divreiz – vienreiz atbrīvojot Kuveitu un otro reizi – pēc 9/11. Vienīgais rezultāts kāpēc pastāv ISIS ir tāds pats kāpēc pastāv Taliban, vahabīti un Al-Quaeda – Saūda Arābijas finansējums.

 3. ko par to saka welcomisti – liberas†u, †oleras†u un In†erNAcinālis†u Šchwanzi?
  Irakā iebruka jaunākais un dumākais Bušs?

Draugiem Facebook Twitter Google+