Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Rīgā atklāj strūklaku sezonu

Foto: LETAFoto: LETA

Pilsētas kanāls.

No ceturtdienas Rīgā pakāpeniski sāks darboties strūklakas, informē Rīgas domē.

Ceturtdienas rīta agrumā ieslēgtas abas peldošās strūklakas Pilsētas kanālā. Viena strūklaka atrodas pie Operas nama, bet otra – pie Bastejkalna. Dienas laikā plānots iedarbināt arī Bastejkalna kaskādi.

Piektdien, 1.maijā, paredzēts iedarbināt strūklaku “Nimfa”, kas atrodas pretī Latvijas Nacionālajai operai, un ir vecākā strūklaka Rīgā, jo darbojas kopš 1887. gada.

Līdz valsts svētkiem, 4. maijam, plānots ieslēgt arī Kongresu nama strūklaku, bet pārējās pilsētas centrā esošās strūklakas iedarbinās līdz 9. maijam.

“Sagaidāms, ka šogad Rīgā darbosies vienpadsmit strūklakas, turklāt divas no tām būs atjaunotas – tās ir veidotas kā “bradājamie” baseini un atradīsies Grīziņkalnā un Ziedoņdārzā. Šie ūdens objekti būs pieejami no 1. jūnija, kad plānots pabeigt abu parku rekonstrukciju,” stāsta Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti saudzīgi izturēties pret strūklakām. Nevajadzētu mēģināt pa tām kāpelēt, jo tā var sabojāt to sprauslas, izņēmums ir “bradājamie” baseini. Tāpat nedrīkst mest strūklakās akmentiņus un smiltis vai peldināt suņus, jo tad var aizsērēt strūklaku filtri.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+