×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Rīgā tuvākajos gados plāno izveidot trīs tehnoloģiskos parkus

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pašvaldība tuvākajā nākotnē plāno veicināt vēl trīs industriālo parku teritoriju attīstību – Granīta ielā, Ziepniekkalnā pie Vienības gatves un Spilvē, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Rīgas dome apņēmusies sniegt maksimālu atbalstu investoriem, kuri vēlas atvērt savus uzņēmumus Rīgā – piedāvāt teritoriju, palīdzēt ar loģistiku un infrastruktūru, radot maksimāli pievilcīgus apstākļus uzņēmējiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko (SC) biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja, ka trīs industriālie parki tikšot izveidoti nākamo četru gadu laikā.

Industriālajā parkā Granīta ielā plānots radīt 30 000 jaunas darba vietas, bet abos Pārdaugavā ieplānotajos industriālajos parkos – vēl 30 000 jaunas darba vietas, sacīja Jerošenko.

“Pašvaldības līdzekļi šajos parkos netiks investēti, arī to apsaimniekotāji būs privātuzņēmumi. Pašvaldībai galvenais uzdevums ir sakārtot infrastruktūru ap šiem parkiem, kā arī aktīvi komunicēt ar potenciālajiem investoriem, kuri vēlētos šajos parkos sākt darbību, piesaistīt tos un sniegt visu nepieciešamo atbalstu,” sacīja Jerošenko.

Viena no Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta funkcijām ir pilsētas ekonomikas konkurētspējas veicināšana, kas tiek īstenota, realizējot daudzas aktivitātes, tajā skaitā organizējot darbu pie investīciju piesaistes. Ar aktuālāko informāciju investīciju piesaistes jomā iespējams iepazīties “www.investinriga.com”.

Rīgas domes pārstāvji šodien apmeklēja uzņēmumu “Felzer” Jūrkalnes ielā, kur notika augsti tehnoloģiskās gaisa kondicionēšanas sistēmas pirmās iekārtas testēšana. Konkrētā iekārta paredzēta uzņēmuma partneriem Krievijā, taču turpmāk uzņēmums plāno sadarboties arī ar Eiropas valstīm. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Eduards Boze norādīja, ka Krievijā ir sarežģīts, bet peļņu nesošs tirgus, savukārt Eiropā nopelnīt var mazāk, toties tirgus ir stabils.

Ražotne “Felzer” tika atklāta pagājušā gada novembrī. Tā atrodas investīciju grupas “Nordic Partners Properties” industriālā parka telpās. Kopumā šajā teritorijā mājvietu atradušas ap 56 dažādu vietējo un ārvalstu kompāniju, radot līdz pat 800 darba vietu.

Uzņēmuma “Felzer” mērķis ir uzlabot, ražot un attīstīt gaisa kondicionēšanas sistēmas, lai nodrošinātu komfortablu mikroklimatu ēkās. “Felzer” plāno saražot 2000 iekārtu gadā un laika posmā no 2014. gada līdz 2015.gadam plāno būvēt otro ražošanas cehu ar modernu testēšanas centru.

Tiek plānots, ka līdz 2013.gada beigām uzņēmumā tiks investēti 2,5 miljoni eiro, kā arī tiks radītas 55 jaunas darbavietas inženierzinātņu un ražošanas speciālistiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko šodien, apmeklējot “Felzer” ražotni, norādīja, ka šis uzņēmums var kalpot par piemēru citiem uzņēmumiem, kuri vēlas sākt savu darbību Rīgā – Latvijas galvaspilsēta sniegs tiem nepieciešamo atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+