×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Rīgā viesosies starptautiski atzītais Brāmsa trio

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. maijā plkst.19:00 Lielajā ģildē ar vienīgo koncertu Rīgā šogad uzstāsies izcilais, vairāku starptautisku kamermūzikas konkursu laureāts – Brāmsa trio no Krievijas, vēsta koncerta producents AR Production.

Mūziķi Rīgas klausītājiem piedāvās divu leģendāru krievu komponistu sacerējumus – Pētera Čaikovska Klavieru trio, kas tiek uzskatīts par komponista sarežģītāko klavierēm rakstīto skaņdarbu, un Dmitrija Šostakoviča Otro klavieru trio.

Pētera Čaikovska Klavieru trio – vienīgais komponista skaņdarbs, kas rakstīts šādam sastāvam – tapis Romā 1882. gada sākumā, taču publisku pirmatskaņojumu piedzīvoja tikai 30. oktobrī Krievu mūzikas biedrībā Maskavā. Darbs veltīts tuvam komponista draugam, pianistam un diriģentam Nikolajam Rubinšteinam, kurš bija miris iepriekšējā gada pavasarī. Šis skaņdarbs, īpaši tā otrā daļa, tiek uzskatīts par sarežģītāko sacerējumu klavierēm, ko komponists, jebkad uzrakstījis.

Čaikovska Klavieru trio Brāmsa trio interpretācijā ne reizi vien ar panākumiem izskanējis Krievijas un Eiropas labākajās koncertzālēs. Arī Šostakoviča Klavieru trio izpildījumu kameransamblis ne reizi vien sajūsminājis klausītājus.

Dmitrija Šostakoviča Otrais klavieru trio veltīts tuvam komponista draugam, muzikologam un teātra kritiķim Ivanam Sollertinskim, kurš bija nomiris 41 gada vecumā. Skaņdarbs sacerēts Otrā pasaules kara laikā un pirmatskaņojumu piedzīvoja 1944. gada 14. novembrī Ļeņingradā.

Brāmsa trio, kura sastāvā muzicē pianiste Natālija Rubinšteina, vijolnieks Nikolajs Sačenko un čellists Kirils Rodins ir XIII Starptautiskā kameransambļu konkursa Trapani (Itālija, 1993) un I Starptautiskā J. Joahima konkursa Veimārā (Vācija, 1996) laureāts. Trio ir vienīgais Krievijas kameransamblis, kas koncertējis Lincas koncertzāles Brucknerhaus Lielajā zālē, kā arī pirmais laicīgais kolektīvs, kas ar solo koncertu uzstājies Sv. Trīsvienības Sergija klosterī, kas uzskatāms par Krievijas pareizticības garīgo centru. Pēdēja laikā Brāmsa trio ar panākumiem piedalījies starptautiskos mūzikas festivālos Vīnē, Romā, Briselē, Stambulā, Melburnā, Seulā, Zagrebā, Poznaņā, Maskavā un Sanktpēterburgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+