×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. februāris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Nepilsoņu “ēnu parlamenta” plāni un mājieni (13)

Foto - AFPFoto - AFP

Katru vakaru mēs uzzinām arvien jaunus briesmu stāstus par to, kas notiekot Kijevā un Ukrainā. Pieņemu, ka domātspējīgie Latvijas iedzīvotāji spriež par to, kā Kijevas maidanā notiekošais skars arī Latviju. Kaut vai prātojot par to, ka Krievijas varas interešu un lielā krievu iedzīvotāju skaita ietekmes dēļ Ukrainas nākotne ir atkarīga no Krievijas. Līdzīgos ap-stākļos Latvija var cerēt uz NATO klātbūtni – protams, aizsardzības nozīmē. Ar protestētājiem Latvijas politiķiem un iekšlietu iestādēm jāprot pašiem tikt galā. Taču mūsu varas aprindas arvien biežāk biedē ar Krievijas t. s. mīkstajiem apkampieniem, no kuriem – uzmanību!! – NATO Latviju nespēj paglābt. Maskavas mīkstās rokas vietējie pirkstiņi darbojas nenoguruši. Pret to kustībām Latvijas varas iestādes “karo” ar dažādās runāšanās, konferencēs un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas (kuru vada I. Mūrniece) sēdēs izsauktiem nosodījumiem un brīdinājumiem. Man šķiet, ka tas ir arī viss. Pēc prezidenta Čakstes pieminekļa apsmērēšanas vainīgie nav notverti, pēc Brāļu kapu apzagšanas vainīgie nav notverti, uzbrucēji ģen. J. Kažociņam nav notverti.

Kamēr Latvijas varas iestādēs dažādas amatpersonas viens otram stāsta un stāsta par Krievijas mīksto roku, par to, cik šī roka ir kaitīga, pati roka un tās pirkstiņi darbojas. Vienlaikus ar Kijevas nemieriem sarosījies t. s. nepilsoņu “ēnu parlaments”. Tas par savu mērķi pasludinājis tiesībsarga J. Jansona “profesionālu diskreditāciju”, nomelnošanu. “Ēnu parlaments”, kas darbojas, policijas netraucēts, iecēlis “savu”, “nepilsoņu tiesībsargu”. Kamēr V. Dombrovska valdība “mocījās” atjaunot attiecīgu komisiju, ēnu vīru nodibināta “nepilsoņu zaudējumu un ciešanu aprēķinu komisija” jau aprēķinājusi, ka Latvijas valstij būtu nepilsoņiem jāmaksā, mazākais, pusotra miljarda latu liela sāpju nauda. Maijā Rīgā tikšot saorganizēts grandiozs nepilsoņu saiets. “Cerēsim, ka Kijevas maidana notikumu gaismā Latvijas vadītāji novērtēs Latvijas nepilsoņu pacietību” – tāds teksts krievu avīzē “Vesti” noslēdz ziņojumu par ēnu plāniem.

Teiktais, protams, nav vien ierastā sīkā mutes palaišana “mediju telpā”, bet ar zināmiem notikumiem saskaņota signālu palaišana. Par tiem der zināt. Laikus – pirms Rīgai ieplānotā maidana maijā. LU zinātniskā institūta pētnieks doktors A. Berdņikovs raksta: “Pētot procesus Latvijā, es kā protestu kustību pētnieks nesaprotu, kā ļaudis cer pārmainīt situāciju, paniski baidoties no “radikālisma” (“Vesti”, 31. janvārī). Krievi esot pārāk pasīvi, krievu kopiena pati apvaldot radikāļus, skumst doktors Berdņikovs no LU.

A. Berdņikovs krievu kopienai met akmeni: “Pie mums šodien krievu kopiena pilnīgi uzticējās karjeras politiķiem. To pašu Ušakovu pieņem kā mesiju, kā neapšaubāmu autoritāti – kā viņš teiks, tā arī darīsim. Iznākumā krieviem notrulinājusies realitātes sajūta, nepieciešamība cīnīties par savām tiesībām.”

Kā redzam, ir ļaudis, kas vēlas radikālus notikumus, bez kuriem gaidītas pārgrozības neesot iespējamas. Man šķiet bīstami tādus pasākumus atstāt ēnu aktīvistu ziņā. Mums te, Rīgā, nekādi maidani nav vajadzīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Mani vairāk uztrauc, ka Latvijā joprojām ir apt. astoņi pagasti Latgalē, kur nav neviena bērnu dārza un skolas, kas māca latviešu valodā.
  Ar neklausīgiem nepilsoņiem jau nav problēmu – ar kāju pa d.. un miers.

 2. Tā arī nesaprotu par kādām tiesībām ir runa . Ja man kaut kur nepatīk, es eju citur, bet neturu naidu.Kas liek krieviem celt naidu svešā valstī? Domāju, ka lielā Krievzeme tikkai priecāsies par pazudušo dēlu un meitu atgriešanos. Un dzīvot arī es gribu tikkai savā tēvzemē Nedomāju,ka krievi ir savādāki par vairums normalu cilvēku

 3. Šoreiz jūs pats cien.pilsoni maldāties. Latvijā jau sen strādā krievu parelēlās varas iestādes, tikai valdībā visi izliekas, ka to neredz. Tās nedaudz maskējušās, lai mēs domātu, ka tās strādā mūsu labā,bet patiesībā tās sagatavo augsni SC un co. Un ne jau tikai DP viena. Kā Zatlers atzinās, tad lielākā daļa RP stāv uz prokrieviskām pozicijām, ko uzskatāmi pierādīja iekšlietu ministrs pērnā gada 16. martā. Bet mēs muļķīši brīnamies – kādus čūskulēnus esam savā azotē izaudzinājuši.

 4. Kas ta nu LA,vai atkal vecie niķi – CENZŪRA?ATKĀRTOJU –ne tikai krievi ir pie vainas,bet arī paši latvieši ar b.Bērziņu priekšgalā.Straujuma brauks uz Maskavu kā Kirhenšteins.Paši latvieši ir mankurti!
  Piem.M.ruks ar savu pēdejo grāmateli “Arāja komanda Lettonia”Kaut ko tik DRAUSMĪGU pret un par savu valsti un tautu dies vai spētu uzskribelēt pat A.Noviks vai Pelšs.Tā apgānīt visu un visus,pat Latvijas laika studentu korporācijas.Latvija pasniegta vēl drausmīgāka par nacistu Vāciju Hitlera laikā.Ko tad gaidīt no krieviem?
  LA ,tomēr ceru,ka nu taču necenzēsiet,JO TĀ IR NĀTN Ā PATIESĪBA !!

 5. Biju Rīgā un biju pārsteigts par lielo PAKAĻAS BUČOŠANU KRIEVIEM…. Man kauns par latviešu lis”kību. Jūs , dzīvodami Rīgā , to uzskatāt par normu, bet iebraucējam ausis svilst no kauna, naida!

 6. Nu kad sāksies , tad arī varturi sāks domāt par to, ka jāsāk domāt, par to , ka vajadzētu arī darīt. Pagaidam- saldus sapņus!

 7. Kāpēc Latvijas valsts nevar samaksāt 1,5 miljardus par nepilsoņu ciešanām? Var samaksāt ,’tā pat kā samaksāja zviedriem par sagriezto kuģi,karginam par bankas izputināšanu ,zaharnijam par LM bankrotu,antonovam par krājbankas bankrotu u.t.t..

  • Droši vien lielākā latviešu daļa būtu ar mieru samaksāt nabaga cietējiem ne tikai pusotra miljarda , ja šamējie turpinātu ciest kaut kur ārpus Latvijas robežām . Nosaukt krievu kopienas pasākumus par Maidanu ir vismaz neētiski , jo Maidanā Ukrainas valstsnācija cīnās pret sovoku un lielkrievu šovinistisko ideju aizstāvjiem , kuri vēlas Ukrainas palikšanu Krievijas paspārnē .

  • Cik slimam morāli !/ jābūt lai ko tādu samurgotu.Par kādām nepilsoņu ciešanām?JA viņi ciestu,kā Vidusāzijā,tad sen jau būtu prom.ES CIEŠU,jo Godmanis nepildīja Ženēvas konvenciju un neliks Krievijai izvākt okupantus.MĒS cietām 50 gadus un turpinam ciest tādu kā jūs dēļ nu jau vēl 23 gadus.Krievu nekaunība jūsu dēļ aug augumā !!KAPĒC neprasat par latviešu ciešan’
   am Gulagā,kolhozos un 50 okupācijas gados??Apmaksā pats viena okupanta izbraukšanu,tikai NEVIENS jau nebrauks.

   • Nepieleca vērotāja ironija pa to ka latvieši padevīgi gatavi maksāt par visu ko tikai no viņiem prasa svešas varas un pašu gļēvums.

 8. Laikam šoreiz cienījamais Krustiņtēvs maldās. Rīgas pilī Saeimā un lielajos varas un naudas koridoros iet spraiga cīņa par to, kurš būs labāks lāču zemes vēstniecības acīs. Kurš pēc jaunās atbrīvošanas no buržuāziskajiem nacionālistiem paliks un varēs pretendēt uz amatiem Rīgas guberņā… Tā VVF skriešana uz Maskavas uzvaras parādi ( vietējie krievi to vairāk uztver kā uzvaru pār Latviju karā, kurā Latvijas valsts nemaz nepiedalījās, jo bija jau okupēta…). Bērziņa aicinājums nepiedalītes valodas referendumā, kurā spiets bija tomēr piedalīties. Rubika teicienu attaisnošana, jo laikam nav patiesi ka Latvijā holokaustu pielīdzina ar likumpantiem komunistu represijā un tas jau Saeimai. Nu negrib to pielīdzināt un rakstīt par to slavināšanu kriminālpantus. Pat Lindermaņa izpestīšana no Maskavas cietuma – un viss klusu – pestītājiem goda amati. Ierēdņu stostīšanās par Krievijas skolu atvēršanu Latvijā – jau darīti – vajag tikai mājienu no varas gaiteņiem. Tikpat nemanāmi tiek veidoti paralēlie Krievijas varas orgāni Latvijā sāko ar tā saukto nepilsoņu kongresu un mēģinājumu vēlēt savus deputātus. Laikam ar domu pie laba gadījuma to varēs izmantot…

 9. Tie, kas spēlējās ar uguni, pēc uzliesmošanas klusu noskatīsies sēžot krūmos un darot savu biznesi. Katrs savā jomā. Krievs jau pats par sevi ir lāga zēns. Par okupantu viņš paliek tad, kad viņu apstrādā tādi profesori, linder../un citi/..maņi. Visvairāk no kā viņi šodien baidās tas ir tas, ka mūsu skolās reāla izglītība panāks tos 60% pret 40%. Pagaidām, ka konstatējis J., tas ir tikai stāstu līmenī, kaut arī bišķi uz to pusi iet. Tāpēc arī Lavrovam ir ievaidzējies ne no šā ne no tā pamest to “ideju” par krievu skolām visā pasaulē.

 10. “Mums te, Rīgā, nekādi maidani nav vajadzīgi,” – tā domājat Jūs, Krustiņa kungs. Taču iespējams, ka IeM Drošības policijai ir cits viedoklis. Vai arī… viņi neprot lasīt krieviski.

Draugiem Facebook Twitter Google+