Latvijā
Rīga

Rīgas dome šogad turpinās paplašināt galvaspilsētas velojoslu tīklu 1

Foto-LETA

Pētījumu centra SKDS 2014. gada nogalē veikta Rīgas iedzīvotāju aptauja liecina, ka vairāk nekā puse rīdzinieku atbalsta transporta plūsmas samazināšanu pilsētas centrālajā daļā, kā arī pozitīvi vērtē Rīgas domes uz ielām sākto velojoslu veidošanu, portāls LA.lv uzzināja Rīgas domē.

23% pētījuma dalībnieku pauda viedokli, ka transporta plūsma Rīgas centrā ir jāsamazina ievērojami, bet 31% uzskatīja, ka satiksme jāsamazina nedaudz. Viedokli, ka transporta plūsmu nav nepieciešams samazināt, pauda vien nepilna trešā daļa – 31% – respondentu.

Uzskatu, ka transporta plūsma ir ievērojami jāsamazina, biežāk pauda tie, kuri vismaz reizi nedēļā pārvietojas ar sabiedrisko transportu. Pretēju viedokli biežāk atbalsta iedzīvotāji, kuri reti pārvietojas ar sabiedrisko transportu, kā arī autovadītāji, kuri savu transportu izmanto gandrīz katru dienu.

Aptaujas dati liecina, ka vairāk nekā puse rīdzinieku (58%) atbalsta atsevišķu velojoslu veidošanai uz pilsētas ielām. Pretēju viedokli pauda 32% aptaujāto.

Biežāk atbalstu velojoslu veidošanai pauda respondenti, kuri ar automašīnu pārvietojas reti, kā arī tie, kuri Rīgā brauc ar velosipēdu. Jāpiebilst, ka tie, kuri ar automašīnu Rīgā pārvietojas gandrīz katru dienu, velojoslu veidošanu pārsvarā neatbalsta.

Respondentiem uzdeva arī jautājumu, vai viņi paši ir izmantojuši jau izveidotās velojoslas uz Lāčplēša, Dzirnavu un Elizabetes ielām. Apstiprinoši uz to atbildēja trešā daļa no tiem, kas Rīgā pārvietojas ar velosipēdu.

Vērtējot, vai pilsētnieki personīgi būtu gatavi Rīgā sākt pārvietoties ar velosipēdu vai darīt to biežāk, ja tam tiktu radīta droša un piemērota infrastruktūra, apstiprinošu atbildi sniedza 23%, tostarp gandrīz desmitā daļa iedzīvotāju atzīmēja, ka to darītu noteikti. Noraidošu attieksmi pauda vairākums – 62%, tai skaitā 42% atzīmēja, ka to noteikti nedarītu.

Saistītie raksti

Kā zināms, Rīgas dome sākusi pilsētā ieviest velojoslas. Par šo iniciatīvu ir sākušās diskusijas – daļa iedzīvotāju uzskata, ka velotransporta izmantošana jāveicina un tam jāatvēl vairāk vietas, veidojot atsevišķas velojoslas uz ielām, kamēr citi pret to iebilst, norādot, ka šī iemesla dēļ rodas sastrēgumi.

Rīgas dome šogad plāno turpināt velojoslu ieviešanu uz pilsētas ielām, tādējādi samazinot autotransporta intensitāti Rīgas vēsturiskajā centrā.

LA.lv