×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

Rimšēvičs: eiro skeptiķu argumenti nav racionāli

Foto - LETAFoto - LETA

Eiro skeptiķiem  pret eiro ieviešanu nav racionālu argumentu – tie ir vairāk emocionāli, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” ceturtdien atzina Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“Eiro skeptiķiem faktiski tādu racionālu argmentu nav, tie vairāk ir emocionāli,” viņš sacīja.

Rimšēvičs tomēr atzina, ka vienīgais eiro skeptiķu arguments, kas būtu vērā ņemams un eiro ieviesējiem būtu jāliek aiz auss, ir nepieciešamība cieši sekot cenām veikalos pēc eiro ieviešanas.

Rimšēvičs arī atzina, ka eiro skeptiķu aktivitātes dod iespēju cilvēkiem skaidrot eiro ieviešanas ieguvumus. “Mums eiro skeptiķiem ir jāpasakās par to, ka viņi dod iespēju skaidrot, jo bieži vien sabiedrībā valda mīti un nepatiesa informācija,” viņš sacīja.

Viņš uzsvēra, ka eiro ieviešana nav naudas reforma, un piebilda, ka cilvēki var rēķināties, ka lati pret eiro tiks mainīti pēc kursa 1,42 eiro par vienu latu.

Centrālās bankas prezidents pauda pārliecību, ka Latvijas iedzīvotāji līdz fiziskajai eiro ieviešanai saņems atbildes uz visiem viņus interesējošajiem jautājumiem.

Viņš arī norādīja, ka eiro ieviešanas likums, kuru Saeima ceturtdien plāno pieņemt galīgajā lasījumā, nosaka praktiskās lietas un tas nenozīmē, ka nevarēs turpināties diskusijas un skaidrošana par eiro ieviešanu. “Tas nav tā, ka šobrīd izšķiras, ka tas ir neatgriezeniski un, neieklausoties tautā, Latvijas parlaments šodien balso par šo svarīgo lēmumu,” sacīja Rimšēvičs.

Pēc Rimšēviča teiktā, Latvijas iedzīvotāji galīgo lēmumu par eiro ieviešanu uzzinās vasarā, kad Eiropas Savienības Ministru padome oficiāli uzaicinās Latviju iestāties eiro zonā.

Latvija eiro plāno ieviest 2014.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+