×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Rinkēvičs rosina nopietnāk koncentrēties uz reālas palīdzības sniegšanu Ukrainai (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Šobrīd daudz nopietnāk jākoncentrējas uz reālas palīdzības sniegšanu Ukrainai, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ministrs klātesošajiem žurnālistiem, informējot par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē paveikto sešu mēnešu laikā, norādīja, ka prezidentūras sākumā netika izteikti solījumi atrisināt Ukrainas krīzi. Tāpat ministrs pārliecinoši pauda viedokli, ka tas ir jautājums, kas prasīs ļoti ilgu laiku, jo arī Minskā panāktās vienošanās netiek pilnībā ievērotas.

Zināmu uzmanību ministrs vērsa arī pieņemtajam lēmumam pagarināt pret Krieviju noteiktās sankcijas, taču uzsvēra, ka šobrīd daudz nopietnāk jākoncentrējas uz reālas palīdzības sniegšanu Ukrainai.

Jau vēstīts, ka Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Vienošanās par pamieru Ukrainas austrumos, kura ar Vācijas un Francijas atbalstu februārī tika panākta Minskā, paredzēja ugunspārtraukšanu no 14.februāra pusnakts, smago ieroču atvilkšanu un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērotāju pielaišanu pamiera novērošanai. Tomēr vienošanās pilnībā joprojām nav ievērota, un epizodiskas sadursmes Ukrainas austrumos turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Palīdzība Ukrainai ir ĻOTI laba doma, TAČU:1) vispirms jāsaved kārtībā sava valsts, jo Latvijā visās jomās ir BARDAKS; 2) KAMĒR tur nav reāls miers, KAM zinām palīdzēt??? 3) pietiek, ka nerimstas ZIEDOŠANAS ēra, kad reklāma jau kļūst TRAKI UZBĀZĪGA ar Pasternakas balsi ierunāta; 4) mums pašiem vienam otram būtu jāziedo, lai dzīvotu kaut cik normālu dzīvi un KATRU dienu nebūtu jādomā, kā savilkt finanses visām izmaksām, jo valstij NAUDAS NAV!?? VAI NABAGI VAR ATĻAUTIES KAUT CENTIŅU ZIEDOT????????????? Vājprāts!?

Draugiem Facebook Twitter Google+