Kultūra
Māksla

Rokfelleru mākslas kolekcija izsolē varētu tikt pārdota par 500 miljoniem0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ņujorkas izsoļu nams “Christie’s” gatavojas pārdot izsolē mākslas darbu kolekciju, kas pieder Rokfelleru ģimenei, un tā var kļūt par vienu no vērtīgākajām izsolē pārdotajām privātkolekcijām.

“Christie’s” pārdos Pegijas un Deivida Rokfelleru kolekciju izsolē, kuras ienākumi var sasniegt 500 miljonus ASV dolāru, pietuvinot to rekordam, ko 2009.gadā uzstādīja modes dizainera Īva Senlorāna kolekcijas izsole.

Izsoļu nams paziņoja, ka 1500 mākslas darbi šajā kolekcijā tika sakrāti Rokfelleru pāra dzīves laikā vai saņemti no iepriekšējām Rokfelleru paaudzēm, kas kļuva turīgas naftas biznesā.

Kolekcijā ir vērtīgas Kloda Monē, Žoana Miro, Pola Gogēna, Djego Riveras, Villema de Koninga un Edvarda Hopera gleznas.

Deivids Rokfellers, kurš nomira 2017. gada martā 101 gada vecumā, bija pēdējais mazdēls leģendārajam naftas magnātam Džonam Rokfelleram, kurš nomira 1937.gadā 97 gadu vecumā. Pegija Rokfellera nomira 1996. gadā 80 gadu vecumā.

Deivids un Pegija Rokfelleri bija pazīstami kā filantropi un ar savu “monumentālo mākslas kolekciju”, pastāstīja “Christie’s” vadītājs Gijoms Seruti.

Izsole sāksies 8.maijā un ilgs trīs dienas. Tā notiks šajā izsoļu namā un tā interneta vietnē.

Mūsdienīgās mākslas muzejs (MoMA) Ņujorkā un Rokfellera Universitāte ir starp Rokfelleru testamentā minētajiem labuma guvējiem, kuri, kā gaidāms, saņems šīs izsoles ienākumus.

LA.lv