×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Romāns Polaņskis ierodas uz tiesas sēdi par izdošanu ASV

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Poļu kinorežisors Romāns Polaņskis ieradies uz sēdi Polijas tiesā, kur tiks lemts par viņa izdošanu ASV par apsūdzībām pusaudzes seksuālā izmantošanā pirms gandrīz 40 gadiem.

Trešdienas tiesas sēdē Krakovā netika pieņemts lēmums, vai Polaņskis tiks izdots tiesāšanai ASV. Tiesnesis nākamo sēdi nozīmēja aprīlī.

Tumšā uzvalkā ģērbtais Polaņskis iegāja tiesas ēkā ar vienu no saviem advokātiem Janu Olševski.

Pēc advokāta lūguma tiesas zālē netika ielaisti žurnālisti.

Saskaņā ar Polijas likumdošanu, ja tiesa lems par labu Polaņska izdošanai ASV, tad tieslietu ministram vēl būs jādod galavārds.

1977. gadā Polaņskis tika apsūdzēts toreiz 13 gadus vecās Samantas Geimeres pavešanā. Vienojoties ar prokuratūru par vairāku apsūdzības punktu atcelšanu, tostarp par apsūdzības atcelšanu izvarošanā, sazāļošanā un netiklu darbību veikšanā ar mazgadīgo, režisors atzina vainu nelikumīgās seksuālās attiecībās, tomēr pirms sprieduma pasludināšanas viņš aizbēga no ASV uz Franciju, baidoties, ka tiesnesis neievēros noslēgto vienošanos un piespriedīs viņam pilnu sodu.

Oktobrī Polaņskis ieradās Varšavā, lai piedalītos ebreju muzeja atklāšanā. ASV vēlējās panākt viņa arestu. Polijas prokurori izjautāja 81 gadu veco kinorežisoru, bet viņu neaizturēja.

Patlaban Polaņskis atrodas Polijā, kur uzņem savu jaunāko filmu. Režisora nākamā kinolente būs par Dreifusa prāvu – politisku skandālu, kas satricināja Franciju pirms vairāk nekā simt gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+