×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Romnijs apmeklēs Britāniju, Izraēlu un Poliju

Foto - AFPFoto - AFP

ASV Republikāņu partijas prezidenta amata kandidāts Mits Romnijs šonedēļ dosies ārvalstu vizītē uz Britāniju, Izraēlu un Poliju.

Tas būs pirmais Romnija ārvalstu brauciens kopš aprīļa, kad viņš kļuva par republikāņu kandidātu novembrī gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām. Lai gan līdz šim priekšvēlēšanu kampaņa galvenokārt bija veltīta iekšpolitikas jautājumiem, Romnija ārvalstu vizīte, visticamāk, vismaz uz laiku uzmanības lokā izvirzīs ārpolitiku. Romnija ārvalstu vizīte ilgs sešas dienas, un tā ceturtdien sāksies Londonā. Tā būs Romnija iespēja parādīt, vai viņam ir nepieciešamās ārpolitikas iemaņas prezidenta amatam.

2008. gadā, kad Romnija tagadējais sāncensis un pašreizējais Baltā nama saimnieks Obama, vēl esot senators, ieradās Berlīnē, viņa uzrunu klātienē noklausījās 200 tūkstošu cilvēku. Romnijs vizītes laikā Britānijā apmeklēs olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju un tiksies ar Britānijas premjerministru Deividu Kemeronu, valdības ministriem, kā arī Leiboristu partijas līderi Edu Milibendu un bijušo premjerministru Toniju Blēru.

Savukārt nedēļas nogalē Romnijs dosies uz Izraēlu, lai tiktos ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu, prezidentu Šimonu Peresu un opozīcijas līderiem. Augstajam viesim paredzēta arī tikšanās ar palestīniešu pašpārvaldes premjerministru Salamu Fajedu. 30. jūlijā Romnijs ieradīsies Polijā, kur tiksies ar premjerministru Donaldu Tusku, prezidentu Broņislavu Komorovski un bijušo prezidentu Lehu Valensu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+