×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

“Rotaļa” izdejos 70 gadu jubilejas koncertu

Foto: LETAFoto: LETA

VEF Kultūras pils tautas deju ansamblis “Rotaļa” 19. jūnijā Dailes teātrī izdejos savu 70 gadu jubilejas koncertu “Pa Saules ceļu”, informēja “Rotaļas” prezidente Ieva Juraševska.

Jubilejas koncertā piedalīsies tautas deju ansamblis “Rotaļa”, vidējās paaudzes deju kolektīvi “Rotaļa XO” un “Mana Rotaļa”, tautas deju ansamblis “Zelta sietiņš”, kā arī goda viesi – “Rotaļas” senioru grupa “Nezāles neiznīkst”.

Koncertā uz vienas skatuves pulcēsies vairāku paaudžu “rotaļnieki”, lai izdejotu jau sen zināmas un iemīļotas dejas, kā arī pavisam jaunas horeogrāfijas, ko īpaši jubilejas koncertam radījuši horeogrāfi – tautas deju ansambļa “Rotaļa” mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis un kolektīva “Mana Rotaļa” mākslinieciskā vadītāja Dace Adviljone, kā arī jaunās horeogrāfes Diānas Gavares dejas no diplomdarba izrādes “Māras meitas”.

Jubilejas koncerts sāksies plkst.19, un biļetes uz to var iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Tautas deju ansamblis “Rotaļa” dibināts 1946.gadā. Sākotnēji par kolektīva mākslinieciskajām vadītājām strādājušas Ludmila Krūmiņa, vēlāk – Gaļina Libere. Tomēr tā īstā misija un sūtība tika apzināta, kad par kolektīva māksliniecisko vadītāju 1977.gadā kļuva Latvijas Operas un baleta teātra dejotāja Aija Baumane. Savas darbības laikā viņa tautas deju ansambli “Rotaļa” izveidoja par vienu no mākslinieciski interesantākajiem un tehniski spēcīgākajiem deju kolektīviem Latvijā.

2002.gadā par ansambļa māksliniecisko vadītāju kļuva ilggadējs ansambļa dejotājs Gints Baumanis, sekmīgi turpinot Baumanes darbu. Baumanis ne tikai vada kolektīvu, bet arī bagātina ansambļa repertuāru ar jaunām un interesantām latviešu jaunrades dejām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+