×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

“Runā kā tāds “latiš”!” Pētījums atklāj krievvalodīgo skolēnu domas par Latviju (10)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Izrādās, ka mazākumtautību skolu skolēni jūtas piederīgi Latvijai, turklāt bieži vien viņi sevi nemaz nesauc par krieviem, taču arī par latviešiem viņi negrib vai, viņuprāt, nevar kļūt.

Tāds ir viens no galvenajiem jaunās antropoloģes Māras Laizānes secinājumiem, kas tapis, izstrādājot pētījumu “Mazākumtautību skolu skolēnu identitāte un piederība Latvijai”.

Pētījums īpašs ar to, ka tajā pirmoreiz Latvijā izmantota pētījumu metode, ko sauc par biedru etnogrāfiju. Tas nozīmē, ka pētniece bija ne tikai M. Laizāne, bet arī deviņi mazākumtautību skolēni, kuri paši intervēja savus vienaudžus. Šāda pētījumu metode sevišķi labi noder, ja jārunā par sāpīgiem jautājumiem, par kuriem pētāmā grupa nevar vai nevēlas runāt ar svešiniekiem – pētniekiem “no malas”. Skolas, ko aicināja piedalīties pētījumā, bieži vien atteicās, kaut arī solīta anonimitāte un netraucēts mācību darbs. Līdz ar to skolēni pētnieki bieži bija kā skolās iesūtīti aģenti. Kopumā pētījuma laikā runāts ar 85 personām – 65 mazākumtautību skolu skolēniem vecumā no 15 līdz 19 gadiem un 20 skolotājiem visā Latvijā. Rīkotas gan intervijas, gan fokusgrupu diskusijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kad visi Latvijas beerni ies latvieshu skolaas, tad staavoklis normalizeesies. Netiks vairs beerni daliiti ruski un latish!

  • Iespējams, ka tieši tāpēc tam tā pretojās tie krievu ideoloģi (nezinu kā viņus nosaukt!) Jo tad pazudīs jēga tādai partijai kā saskaņa. “Bijušie” krievvalodīgie būs neatšķirami kopīgā masā un nebūs ko “aizstāvēt”. Tieši no tā arī aizstāv krievus Krievija.

 2. Dīvaini, ka pētījumā secinātais ir atklāsme, dīvaini, ka vispār tiek veikti šādi pētījumi par tādu naudu. Nu varbūt vienīgi, lai šiem secinājumiem piešķirtu “zinātniskumu”. Bet principā to, ka nelatviešu skolu skolēniem nav problēmu ne ar latviešu valodu, ne patriotismu un lojalitāti pret Latviju var pilnīgi bez maksas konstatēt jebkurā starpskolu pasākumā vai prezentācijā.

 3. Ļoti labi, ka tiek pētīti interesējošie jautājumi.

  • Krievu bērni nav dumji! Neticu tai aptaujai! Neviens normāls bērns neteiks, ko viņš īstenībā domā!!! Viņi ļoti labi zina, ko drīkst teikt tiem “pētniekiem”!!! Jo sekas var būt

  • Krievu bērni nav dumji! Neticu tai aptaujai! Neviens normāls bērns neteiks, ko viņš īstenībā domā!!! Viņi ļoti labi zina, ko drīkst teikt tiem “pētniekiem”!!! Jo sekas var būt smagas!

 4. Ja valdība darbotos Valsts interesēs, tad nebūtu šādu stulbu pētījumu. Cik ilgi ākstīsies ar izglītības jautājumu?

 5. Vai par mazākumtautību tiek uzskatīti arī Latvijā dzīvojošie civilokupanti un šo noziedznieku pēcteči?

  • … ” civilokupanti un šo noziedznieku pēcteči” …. NAV TIESAS NAV NOZIEGUMA (okupacijas,aneksijas) …. lidz ar to “okupacija” ir tikai muldeshana

Draugiem Facebook Twitter Google+