×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Saeima piekrīt Spolīša administratīvajam arestam uz piecām diennaktīm

Foto - Saeima (Reinis Inkēns)Foto - Saeima (Reinis Inkēns)

Saeimas deputāts Veiko Spolītis

Saeima ceturtdien piekrita deputāta Veiko Spolīša administratīvajam arestam uz piecām diennaktīm par braukšanu 1,4 promiļu reibumā, informēja parlamentā.

85 deputāti balsoja par administratīvā aresta izpildi, savukārt Spolītis balsojumā atturējās.

Lēmumprojektu bija sagatavojusi Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, kas trešdien vienbalsīgi atbalstīja Spolīša administratīvā aresta īstenošanu.

Komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (“Saskaņa”) informēja, ka atbilstoši tiesas spriedumam Spolītim bez administratīvā aresta izciešanas būs jāmaksā arī 860 eiro, kā arī uz diviem gadiem tiks atņemtas autovadītāja tiesības. Par šādu nodarījumu arī atņem kuģa vadīšanas tiesības, bet, ja šādu tiesību nav, nosaka aizliegumu tādas iegūt uz diviem gadiem. Viņam būs jāsamaksā arī 15,65 eiro par pārbaudi alkohola koncentrācijas konstatēšanai.

Spolītis iepriekš tiesas sēdē paskaidroja, ka, “strādājot divās vietās, rodas izdegšana”. Viņš izdarījis kļūdu, un tā ir lieta, ko vairs neplāno izdarīt. “Pēc pieņemšanas parasti brauc ar vilcienu vai taksi, bet materiālās situācijas dēļ pieņēma šādu lēmumu,” tiesai skaidroja Spolītis.

Spriedumu par administratīvo arestu uzdos izpildīt Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknim. Valsts policijai, lai izpildītu administratīvo sodu, kas saistīts ar deputāta Spolīša īslaicīgu brīvības ierobežošanu, nepieciešama Saeimas piekrišana.

Jau ziņots, ka Spolītis, kurš pieķerts pie automašīnas stūres alkohola reibumā, apturējis darbību “Vienotībā”. Tas gan nenozīmē, ka viņš pārtrauc darbu parlamentā, jo vietu “Vienotības” frakcijā viņš saglabās un piedalīsies tās sēdēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+