Latvijā
Politika

Saeima rosina mainīt sabiedrisko mediju valdes locekļu atlases kārtību0

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Saeimas deputāti ceturtdien, 6.jūnijā, pirmajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā. Tie paredz precizēt sabiedrisko mediju valdes locekļiem izvirzāmās prasības un atlases procedūru, kā arī valdes atsaukšanas kārtību, portāls LA.lv uzzināja Saeimā.

“Izmaiņas nepieciešamas, lai neatkārtotos situācija, kādu piedzīvojām ar Latvijas Televīzijas valdi.

Būtiski, lai sabiedriskos medijus vadītu cilvēki ar nevainojamu reputāciju, atbilstošu augstāko izglītību, zināšanām par nozari un citām kompetencēm, kas nepieciešamas konkrētam valdes locekļa amatam,” uzsvēra par likumprojekta virzību atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, norādot, ka diskusijas ar nozares pārstāvjiem par nepieciešamajām izmaiņām iepriekš notikušas Cilvēktiesību komisijas Mediju politikas apakškomisijā.

Grozījumi paredz kā obligātu prasību valdes locekļiem noteikt iepriekšēju pieredzi padomes, valdes vai augstākā līmeņa vadītāja amatā, nosakot, ka iepriekšēja pieredze mediju jomā tiek uzskatīta par priekšrocību.

Tāpat kā obligātas prasības noteiktas zināšanas par mediju nozari, īpaši par sabiedrisko mediju lomu, kā arī izpratne par publisko personu kapitālsabiedrību pārvaldību un atbilstoša augstākā izglītība vismaz maģistra grāda līmenī.

Savukārt, lai nodrošinātu valdes locekļu iecelšanas procesa caurskatāmību, paredzēts izveidot sabiedrisko mediju valdes locekļu Nominācijas komisiju, norādīts likumprojekta anotācijā.

Iecerēts, ka komisijas vairākumu veidos neatkarīgie eksperti, nodrošinot žurnālistikas, mediju, personāla vadības un kapitālsabiedrību pārvaldības jomas pārstāvniecību.

Paredzēts, ka Nominācijas komisijas izvirzītā kandidāta vārdu un uzvārdu pirms tā ievēlēšanas publiskos Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) mājaslapā, un NEPLP locekļiem būs tiesības iepazīties ar pēdējā atlases kārtā vērtēto kandidātu iesniegtajiem dokumentiem.

Saistītie raksti
Tāpat ar likuma grozījumiem plānots noteikt konkrētus gadījumus, kuros NEPLP var atsaukt valdes locekli.

Pašlaik Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums nosaka, ka sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu valdes ieceļ un atceļ NEPLP. Savukārt par sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa valdes locekli var apstiprināt personu, kurai ir laba reputācija, augstākā izglītība un vismaz piecus gadus ilga profesionālā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā vai uzņēmumu vadībā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Bērna nolaupīšanas lietā ECT atzīst Latvijas pārkāpumu procesuālās vienlīdzības neievērošanā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Plāno apturēt Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju
4 stundas
GS
Gundega Skagale
Latvijā
“LA” aptauja: Vai atbalstāt iniciatīvu samazināt bezdarbnieku pabalsta maksāšanas laiku un apjomu?
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
3 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
6 stundas