×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Saeimas Prezidijs nolemj uzteikt darba līgumu ar Kancelejas direktoru Steinu

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas kancelejas direktors Māris Steins (no kreisās).

Saeimas Prezidijs ceturtdien pieņēma lēmumu uzteikt darba līgumu ar Kancelejas direktoru Māri Steinu, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Lēmums tiek pamatots ar to, ka Steins nepilda Prezidija uzdevumus saistībā ar amatu aprakstu precizēšanu.

Ja Steins ir darbinieku arodbiedrības biedrs, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (“Vienotība”) būs pilnvarota nosūtīt vēstuli arodbiedrībai, lūdzot pieņemt lēmumu par piekrišanu Kancelejas direktora darba līguma uzteikšanai. Par to, vai Steins ir arodbiedrības biedrs, viņam būs jāinformē Prezidijs.

Jau vēstīts, ka Steinam bija jāpaskaidro precizēto amata aprakstu neapstiprināšana, ko iepriekš uzdeva Saeimas prezidijs. Prezidijs nolēma precizētos amata aprakstus uzdot apstiprināt kancelejas direktora vietniekam.

Iepriekš prezidijs nolēma, ka Saeimas kancelejas darbiniekiem turpmāk tiks paplašināti amata pienākumi, tostarp būs jāpilda iekšējās drošības vadītāja uzdevumi.

Dokumentu nodaļas sevišķās lietvedības vadītāja, Personāla nodaļas caurlaižu biroja vadītāja, informācijas sistēmas drošības pārvaldnieka un Protokola nodaļas vadītāja amata aprakstā noteikts pienākums savas kompetences ietvaros sadarboties ar Saeimas iekšējās drošības vadītāju, sniedzot viņam nepieciešamo informāciju un dokumentus, un savas kompetences ietvaros izpildīt viņa dotos uzdevumus.

Lēmums par Saeimas iekšējās drošības vadītāja amata izveidi Saeimas prezidijā pieņemts 2.jūlijā, apmēram pēc mēneša šajā amatā apstiprināts Gulītis. Drošības jautājumi Saeimā izvērtēti pēc triju datoru pazušanas no parlamenta plenārsēžu zāles.

Saskaņā ar Saeimas iekšējās drošības vadītāja amata aprakstu tā pienākumos ietilpst Saeimas kā kritiskās infrastruktūras objekta drošības pasākumu plānošana un īstenošana, Saeimas drošības stratēģijas izstrāde, drošības risku identificēšanas koordinēšana, Saeimas drošības režīma pasākumu koordinēšana, informācijas sistēmas drošības pasākumu administrēšana, kā arī citi pienākumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+