Dabā
Laika ziņas

Sagatavo lietussargu! Nākamajā nedēļā daudz biežāk līs lietus0

Foto – LETA/Paula Čurkste

Aizvadītajā darba nedēļā virs Latvijas pastiprinājās augsta spiediena atzars, kura ietekmē mākoņu daudzums samazinājās un tikai atsevišķās dienās tika novērots lietus. Dienas laikā termometra stabiņš pakāpās līdz +19…+23 grādu atzīmei, bet naktīs noslīdēja līdz +9…+14 grādiem, vietām līdz pat +5…+8 grādiem, tā informē “meteo.lv” savā interneta mājas lapā.

Piektdien laika apstākļus virs Latvijas noteiks neliels ciklons ar centru virs Baltijas jūras. Naktī austrumos debesis vēl brīžiem skaidrosies un gaisa temperatūra pazemināsies līdz +7,+12 grādiem, tomēr Kurzemē tā būs augstāka. Dienā debesis būs lielākoties mākoņainas un ar ciklonu saistīta mākoņu un nokrišņu zona valsts rietumu un centrālajos rajonos nesīs lietu, vietām Kurzemē iespējams arī negaiss. Valsts austrumos gaiss iesils līdz +20,+24 grādiem, bet rietumos maksimālā gaisa temperatūra nepārsniegs +16,+21 grādu robežu. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu puses vējš, kas pakāpeniski iegriezīsies no dienvidiem.

Naktī gaiss atdzisīs līdz +8,+16 grādiem, un vietām veidosies dūmaka, migla. Sestdien ciklona ietekme samazināsies, tomēr vietām vēl aizvien gaidāms neliels lietus, tomēr brīžiem uzspīdēs arī saule, un gaiss teritorijas lielākajā daļā iesils līdz +18,+23 grādiem. Svētdien, atmosfēras spiedienam turpinot paaugstināties, nokrišņi mitēsies un mākoņu daudzums samazināsies. Gaisa temperatūra ievērojami nemainīsies: dienā +18…+23 grādi, bet naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz +9…+14 grādu atzīmei.

Pirmdienas rīts un priekšpusdiena paies bez ievērojamiem nokrišņiem, savukārt jau pēcpusdienā Latvijai no austrumiem pietuvosies nokrišņu zona, kuras ietekmē vietām, bet galvenokārt austrumu rajonos, gaidāms lietus.

Atlikušajā darba nedēļā, sākot ar otrdienu, Latviju šķērsos vairākas nokrišņu zonas, līdz ar to gaidāms lietains laiks. Retāk uzspīdēs saule un gaisa temperatūrā mainīsies mazākā intervāla – dienas kļūs nedaudz vēsākas, kamēr naktīs, pateicoties mākoņu segai, gaisa temperatūra būs ierastajās +9,+15 grādu robežās.

LA.lv