×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

Sākas Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras mācības “Squadex II/13”

LITHUANIA-US-ARMY-DEFENCE-EXERCISE

Lithuania's soldiers take part in a landing operation during the multinational exercise “ BALTOPS 2012” on June 11, 2012 in Nemirseta (Palangos Distr.). BALTOPS 2012 involved seven NATO countries - Lithuania, Estonia, the United States, Latvia, Poland, the Netherlands and Germany. During BALTOPS 2012, military forces will conduct joint maritime, air and land operations in the Baltic Sea region. AFP PHOTO/PETRAS MALUKAS

Rīga, 7.aug., LETA. Baltijas jūrā, Lietuvas teritoriālajos ūdeņos, no šodienas sākas Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras mācības “Squadex II/13”, kurās piedalās Latvijas mīnu meklētājs “Viesturs” un karavīri no ūdenslīdēju komandas, aģentūru LETA informēja Krasta apsardzes dienests.

Mācībās piedalās arī astoņi Lietuvas jūras kuģi.

Mācību mērķis ir veicināt Baltijas valstu militāro sadarbību, uzlabot eskadras saliedētību, attīstīt Latvijas un Lietuvas sadarbību mīnu meklēšanas operācijās, kā arī pilnveidot personāla zināšanas, plānojot un vadot eskadras līmeņa mācības.

Mācības noslēgsies 13.augustā.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mīnu kuģu eskadra “Baltron” izveidota 1998.gadā, bet šobrīd to veido tikai Latvijas un Lietuvas Jūras spēku virsnieki.

“Baltron” projekts paredz kopējas Baltijas valstu jūras eskadras izveidošanu un darbību, lai nodrošinātu pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas uz jūras miera un krīzes laikā, piedalīšanos jūras atmīnēšanas operācijās un militārajās mācībās.

Viens no galvenajiem mērķiem ir paaugstināt kuģu personāla profesionalitāti, piedaloties ikgadējās mīnu meklēšanas mācībās un operācijās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+