Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
12. novembris, 2015
Drukāt

Siguldā var vērot lašu nārstu unikāli zemā ūdens līmenī

Foto - www.sigulda.lvFoto - www.sigulda.lv

Naktī uz 12.novembri sācies lašu un taimiņu nārsts. Dienas laikā no Gaujas tilta var redzēt vismaz četras berzes un 12 – 15 nārstojošās zivis – gan taimiņus, gan lašus. Šis ir unikāls gads – Gaujas ūdens līmenis ilgstoši ir bijis viszemākais kopš ūdens līmeņa novērošanas sākuma 1939.gadā. Iespējams, šis ir galvenais iemesls, kādēļ šogad nārsts sācies tik vēlu, informē pilsētas pašvaldībā.

Gaujā un tās pietekās notiek ik rudeni, kad upes ūdens atdziest līdz 6 grādiem un mazāk, un turpinās līdz novembra beigām. Vidēji lašveidīgo zivju nārsts Gaujā un tās pietekās sākas 15.– 20.oktobrī. Visu rudeni un arī šobrīd Gaujas pietekās līmenis to ietekā Gaujā ir tikai nepilns centimetrs, līdz ar to zivis tajās nevar iekļūt. Lašu un taimiņu nārsts

Izvēloties nārsta vietu, gan laši, gan taimiņi nārsto tikai upju straujteču posmos, kur ir oļaina grunts, tajā ar asti un spurām vietā izveidojot iedobi– tā izveidojas berze, ko var redzēt pa gabalu, jo akmeņi ir gaišāki nekā pārējie. Šajās iedobēs notiek lašu nārsts. Izvēlētajā vietā laša mātīte ar asti izrok vairākas bedrītes (“ligzdas”), kurās iznērš vidēji ap 10 tūkstošus ikru, kuru apaugļošanā piedalās vairāki tēviņi. Laši kopējiem spēkiem ikrus apber ar oļiem tā, ka gultnē rodas pauguriņš. Vidēji tikai katrā otrajā berzes vietā ir ikrus saturošas ligzdas.

Vislabāk lašu nārstu var redzēt ar polarizētām saulesbrillēm, kas novērš ūdens radīto atspīdumu.

Lašveidīgo zivju nārsta upēs laika posmā no 1.oktobra līdz 31.decembrim aizliegts spiningot un mušiņmakšķerēt.

Pievienot komentāru

Vēstījums par vēlmi apšaut līdzcilvēkus mudinājis stādīt potenciālo upuru sarakstus (9)Vēstījums par vēlmi apšaut līdzcilvēkus interneta lietotājus mudinājis stādīt potenciālo upuru sarakstus
No slāpekļskābes skartās apkārtnes evakuētie cilvēki atgriezušies mājāsKrustpils novada Civilās un vides aizsardzības speciālists Edgars Līcis sacīja, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas slāpekļskābes noplūdes videi kaitējumu nodarījusi neesot.
Draugiem Facebook Twitter Google+