Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
12. novembris, 2015
Drukāt

Siguldā var vērot lašu nārstu unikāli zemā ūdens līmenī

Foto - www.sigulda.lvFoto - www.sigulda.lv

Naktī uz 12.novembri sācies lašu un taimiņu nārsts. Dienas laikā no Gaujas tilta var redzēt vismaz četras berzes un 12 – 15 nārstojošās zivis – gan taimiņus, gan lašus. Šis ir unikāls gads – Gaujas ūdens līmenis ilgstoši ir bijis viszemākais kopš ūdens līmeņa novērošanas sākuma 1939.gadā. Iespējams, šis ir galvenais iemesls, kādēļ šogad nārsts sācies tik vēlu, informē pilsētas pašvaldībā.

Gaujā un tās pietekās notiek ik rudeni, kad upes ūdens atdziest līdz 6 grādiem un mazāk, un turpinās līdz novembra beigām. Vidēji lašveidīgo zivju nārsts Gaujā un tās pietekās sākas 15.– 20.oktobrī. Visu rudeni un arī šobrīd Gaujas pietekās līmenis to ietekā Gaujā ir tikai nepilns centimetrs, līdz ar to zivis tajās nevar iekļūt. Lašu un taimiņu nārsts

Izvēloties nārsta vietu, gan laši, gan taimiņi nārsto tikai upju straujteču posmos, kur ir oļaina grunts, tajā ar asti un spurām vietā izveidojot iedobi– tā izveidojas berze, ko var redzēt pa gabalu, jo akmeņi ir gaišāki nekā pārējie. Šajās iedobēs notiek lašu nārsts. Izvēlētajā vietā laša mātīte ar asti izrok vairākas bedrītes (“ligzdas”), kurās iznērš vidēji ap 10 tūkstošus ikru, kuru apaugļošanā piedalās vairāki tēviņi. Laši kopējiem spēkiem ikrus apber ar oļiem tā, ka gultnē rodas pauguriņš. Vidēji tikai katrā otrajā berzes vietā ir ikrus saturošas ligzdas.

Vislabāk lašu nārstu var redzēt ar polarizētām saulesbrillēm, kas novērš ūdens radīto atspīdumu.

Lašveidīgo zivju nārsta upēs laika posmā no 1.oktobra līdz 31.decembrim aizliegts spiningot un mušiņmakšķerēt.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+