×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. marts, 2016
Drukāt

Simtajā jubilejā sveic liepājnieku Petru Vencku

Foto-Liepājas domes arhīvsFoto-Liepājas domes arhīvs

Piektdien, 25.martā, 100 gadu jubileju atzīmēja liepājnieks Petrs Venckus. Pašvaldības vārdā lielajā jubilejā gaviļnieku devās sveikt arī Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

“Daudziem par svētību,” tā tuvinieki īsumā raksturo jubilāru un viņa mūža gājumu. P.Venckus piedzimis un izaudzis Lietuvā, strādājis arī Šventojas ostā, līdz 1948.gadā pārcēlies uz dzīvi Liepājā un kopš tā laika sauc sevi par liepājnieku. Kopā ar kundzi Staņislavu laulībā pavadīti 72 gadi, izaudzināti dēls un meita, kā arī trīs mazdēli un seši mazmazbērni. Kā jubilejas reizē puspajokam sacīja tuvinieki, jubilāra kundzei Staņislavai pašai šogad apritēs 94. gadadiena, tādēļ viņai tagad ir jātiecas panāk vīru ilgmūžībā.

Sveicējus gaviļnieks sagaidīja mundrā noskaņojumā un labprāt dalījās stāstos par dzīves gaitā pieredzēto. Tā kā lielākā daļa profesionālā mūža pavadīta rūpnīcā “Liepājas metalurgs”, skumji bijis uzzināt par rūpnīcas nedienām un darbības apturēšanu. Ikdienā, lai arī redze kļuvusi ļoti vāja un dažkārt lietu saskatīšanai talkā jāņem palielināmais stikls, simtgadnieks labprāt dodas arī pastaigās un vēl pavisam nesen pats arī devies uz veikalu.

Uz jautājumu, kāda ir noslēpumainā recepte, kā nodzīvot tik garu mūžu, gaviļnieks bez minstināšanās atbildēja, ka jācenšas ēst veselīgu un dabīgu pārtiku bez ķīmiskām piedevām un dažādiem mākslīgiem garšas uzlabotājiem. Savulaik dārziņā pašu lietošanai audzēti gan gurķi un burkāni, gan sīpoli un citi dārzeņi, kuru garšu nevarot salīdzināt ar veikalos nopērkamajiem.

Simtgadnieks kopā ar ziediem un apsveikumu kartīti saņēma arī Liepājas pilsētas domes pabalstu 150 eiro apmērā, kāds tiek piešķirts visiem 100 gadu vecumu sasniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+