×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Skolās nonākuši jau teju 100 “Iespējamās misijas” jaunie skolotāji

LETALETA

Piecos izglītības programmas “Iespējamā misija” pastāvēšanas gados 68 Latvijas skolās strādāja vai joprojām strādā 91 jaunais skolotājs, informēja “Iespējamās misijas” partnerības un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova.

 

No viņiem 22 jaunie dalībnieki šoruden sāka pirmo mācību gadu gan skolās, kuras jau atkārtoti izvēlas tieši “Iespējamās misijas skolotājus”, gan skolās, kurām šī būs pirmā pieredze.

Kā pastāstīja Saļņikova, ik gadu misijā iesaistās jaunas skolas un šogad tādu ir 13. Kopumā jaunos dalībniekus šajā mācību gadā uzņēma 19 skolas.

Šīs programmas dalībnieki divus gadus strādā par pilna laika skolotājiem un pasniedz savai izglītībai atbilstošus mācību priekšmetus skolās visā Latvijā. Pēc programmas absolvēšanas aptuveni puse izvēlas strādāt skolā arī vēl trešo gadu, bet aptuveni 30% iesaistās citās ar izglītības jomu saistītās iniciatīvās, atklāja Saļņikova.

Pirmdien Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar šīs programmas jaunajiem skolotājiem, skolu pārstāvjiem un programmas atbalstītājiem. Prezidents savā runā uzsvēris programmas lielo ieguldījumu izglītības kvalitātes veicināšanā un pateicies klātesošajiem uzņēmējiem, kas ir “Iespējamās misijas” dibinātāji un atbalstītāji.

Katru gadu vairāk nekā 200 jauniešu ar labu akadēmisko izglītību un līdera potenciālu izrāda interesi par dalību “Iespējamajā misijā” un vēlas savu karjeru saistīt tieši ar skolu. Atlasi izturot vidēji viens no 10 pretendentiem.

“Ir izveidojies spēks, kuru vairs nav iespējams apturēt. Jūs – jaunie skolotāji, dalībskolas un programmas atbalstītāji – esat sasnieguši tādu kritisko masu, ka ar jums nevar vairs nerēķināties,” teica prezidents. Viņš sacīja paldies tām Latvijas skolām, kuras uzņem jaunos “Iespējamās misijas skolotājus”, jo ik gadu tas ir jauns un spēcīgs papildinājums izglītības sistēmai. Prezidents novēlēja veiksmi programmai turpmākajā darbībā un aicināja nebaidīties uzdrīkstēties rīkoties.

Saļņikova akcentēja, ka īpaši aktuāls jautājums par zinošu un mērķtiecīgu jauniešu piesaisti darbam skolās ir laikā, kad 40% skolotāju sasnieguši 50 gadu vecumu un kopīgi jādomā par jaunas pedagogu paaudzes ienākšanu sistēmā.

“Mums joprojām trūkst labu inženieru un eksakto jomu speciālistu, tādēļ īpašs prieks, ka puse jauno skolotāju mācīs tieši dabaszinātnes vai matemātiku, – jaunās paaudzes intereses veicināšana par šīm jomām ir reāls ieguldījums valsts ekonomiskā izrāviena nodrošināšanā,” norādīja “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+