×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. augusts, 2012
Drukāt

Skolotāji Kanādā protestē pret algu iesaldēšanu uz diviem gadiem

Skolotāji Kanādā vakar protestēja pret ierosinājumu uz diviem gadiem iesaldēt viņu algas un ierobežot kolektīvās tiesības.

Apmēram 5000 skolotāji pulcējās pie Ontario provinces, kas mēģina samazināt 14,8 miljardus dolāru (8,3 miljardus latu) lielo budžeta iztrūkumu, valdības ēkas, apsūdzot liberālo premjeru Beltonu Makgintiju par nodevību pret skolotājiem. Ontario provinces skolotājiem bija pievienojušies kolēģi no visas Kanādas, savukārt kaimiņu Kvebekas provincē tūkstošiem studentu protestēja pret mācību maksas palielināšanu.

Skolotāji bija vieni no lielākajiem Makgintija atbalstītājiem gan 2003. gada un 2007. gada, gan pērn oktobrī notikušajās vēlēšanās. Tomēr nesen viņš paziņoja, ka province nevar atļauties skolotāju algu palielināšanu, tādēļ viņa valdība ierosinājusi uz diviem gadiem iesaldēt skolotāju algas un aizliegt skolotājiem streikot. Gaidāms, ka ierosinājums Ontario provincē tiks apstiprināts nākamajā nedēļā, to atbalstot arī konservatīvajiem deputātiem, kas ierosinājuši algu iesaldēšanu noteikt visiem sabiedriskajā sektorā strādājošajiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+