Sports
Citi sporta veidi

Skujiņš sacīkšu sezonu sāk karaliski0

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Vairāki Latvijas izlases šosejas riteņbraucēji aizvadītās nedēļas nogalē sacensību sezonu savās komandās uzsāka Maljorkas salā Spānijā.

Pirmās sacensības bija vienas dienas brauciens “Trofeo Andratx-Lioseta” (172,4 km), kas atbilst Starptautiskās riteņbraukšanas savienības pirmajai kategorijai. Braucienu sekmīgi sāka Toms Skujiņš ASV komandā “Trek- Segafredo”, iesaistoties atrāvienā un uzvarot kalnu starpfinišos, par ko ieguva Kalnu karaļa titulu.

Lietus padarīja trases asfaltu slidenu, tādēļ vairāki riteņbraucēji pakrita. Kad līdz finišam bija palikuši apmēram 20 kilometri, bēgļus panāca lielā grupa, un braucienā uzvarēja vācietis Emanuels Buhamns no komandas “Bora – Hansgrohe” (4.39:03). Skujiņš no viņa atpalika par pusotru minūti un ieņēma 32. vietu.

Pērn carnikavietis šajā braucienā bija nepārspējams. Šoreiz startēja arī Viesturs Lukševics, Māris Bogdanovičs un Aleksejs Saramotins, taču neaizbrauca līdz finišam.

Dienu iepriekš viņi piedalījās 177 kilometru braucienā, kurā Lukševics ierindojās 81. vietā, Bogdanovičs un Saramotins – attiecīgi 88. un 99. Sestdien trešajā sacensībās (140,1 km) latvieši startēja trijatā. Šoreiz Skujiņam 39. vieta, Lukševicam – 54., bet Saramotins atkal izstājās.

LA.lv