×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Skurstenis jāsargā no mitruma

skurstenis

“Skurstenis mūrēts pirms trim gadiem no sarkanajiem dūmvadu ķieģeļiem, atrodas neapsildītā koridorā. Iestājoties aukstam laikam, spēcīgi sāk tecēt un rodas kondensāts. Apakšējā daļa no dūmu ieejas pilnībā aizsalst, ūdeni spiež pa ķieģeļu spraugām, un tas sasalst. Krāsns no skursteņa atrodas 1 m attālumā. Kā rīkoties tālāk?” 
A. K. Preiļos

 

Skurstenī nedrīkst nonākt pārāk daudz ūdens, jo tas skursteni atdzesē un aizkavē uzsilšanu. Vēsā skurstenī dūmgāzes, sajaucoties ar ūdens kondensātu, rada ķīmiski aktīvas vielas, kas skursteni saārda. Tādēļ vispirms jānovērš pārmērīga skursteņa mitrināšana un īpaša uzmanība jāpievērš skursteņa sadures vietai ar jumtu. Tai ir jābūt ūdens drošai un jāaizkavē atmosfēras nokrišņu notecēšana pa skursteņa sāniem uz leju. Var mēģināt uz skursteņa uzlikt metāla jumtiņu. Jāatceras, ka skursteni mūrē no vairāku veidu ķieģeļiem, ārējie virsjumta ķieģeļi ir sala un ūdens izturīgi, bet iekšējie tādi nav. Kad ir novērsta ūdens tecēšana no jumta, to skursteņa daļu, kas atrodas koridorā vēsumā, var nosiltināt ar speciālo minerālo vati vismaz 5 cm biezumā. Pie skursteņa piestiprina kaut vai ar līmjavu, pieķer ar kādu dībelīti un no ārpuses vienkārši apmet (līmjava–siets–apmetums). Lielākai drošībai skurstenī vēlams ielikt nerūsējošā tērauda čaulu.

“Pirmkārt ir jāsakārto skursteņa salaidums ar jumtu, ja tas palīdzēs, nevajadzēs izmantot tērauda čaulu. Tomēr vislabāk konsultēties ar profesionāli – piemērotāko skursteņa “ārstēšanas” recepti var izrakstīt, tikai apskatot objektu uz vietas,” uzsver Latvijas Amatniecības kameras krāšņu podniecības meistars – eksperts Andrejs Bogdanovs (tālr. 29245067).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+