Laukos
Dārzeņi un augļi

Smagākie šā gada ķirbji – Kuldīgas novadā un Skrundā0

Šodien, 26.oktobrī, Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau divpadsmito gadu pēc kārtas norisinājās “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts”, kurā no desmit raženākajām dārza ogām uzvarētāja titulu izcīnīja Gundegas Neimanes audzētajam 161,5 kg smagais ķirbis no Kurmāles pagasta Kuldīgas novadā.

Konkursā otro un trešo vietu izdevās izcīnīt Badovsku ģimenei no Skrundas. Otro vietu ieguva Gatis Badovskis, kura audzētais ķirbis bija 160,5 kg smags, savukārt godpilno trešo vietu ieguva Daina Badovska ar 157,5 kg smago ķirbi.

Šogad konkursam pieteiktie dižķirbji auguši Skrundā, Kuldīgā, Nīcā, Ādažos, Salaspilī kā arī citās Latvijas pilsētās un novados.

Šogad sacensībās par ķirbju svēršanu un mērīšanu parūpējās Agris Kazeļņiks un Aivars Šmaukstelis. Pēc uzvarētāju paziņošanas un svinīgās apbalvošanas par raženajiem ķirbjiem varēja priecāties arī Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieki, ar ķirbi kā kārumu launagā mielojās degunlācīšu ģimene.

Raženākā ķirbja īpašnieks balvā saņēma dāvanu karti pirkumiem “Maxima Latvija” veikalos visā Latvijā 350 eiro vērtībā, bet otrās un trešās vietas ieguvēji – attiecīgi dāvanu kartes 220 un 150 eiro vērtībā. Pārējie finālā iekļuvušo ķirbju īpašnieki saņēma dāvanu kartes 70 eiro vērtībā.

“Ja čempionāta pirmssākumos, 2006. gadā sākām ar 78,15 kilogramus smagiem ķirbjiem, šogad to svars ir palielinājies vairāk kā divas reizes. Esam pateicīgi Rīgas Zooloģiskajam dārzam par ilggadīgo sadarbību un iespēju katru gadu pulcēt aizrautīgākās ķirbju audzētāju ģimenes,” atzina kokursa rīkotājas, “Maxima Latvija” Komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

LA.lv