×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. aprīlis, 2013
Drukāt

Smēķēšanu pielīdzinās vardarbībai pret bērnu

LETALETA

Saeimas deputāti šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas cita starpā paredz smēķēšanu bērnu klātbūtnē pielīdzināt fiziskai vardarbībai.

 

Likumā paredzēts noteikt, ka bērns nedrīkst atrasties tabakas dūmu ietekmē un bērna klātbūtnē nedrīkst smēķēt, lai nodrošinātu bērnam no dūmiem brīvu vidi. Bērnam būs aizliegts strādāt darbus, kas tieši saistīti ar tabakas izstrādājumu ražošanu, izmēģināšanu, glabāšanu, lietošanu, kā arī tirdzniecību vai reklāmu. Tāds pats aizliegums tiks noteikts saistībā ar alkoholiskajiem dzērieniem, taču būs iespējams izņēmums attiecībā uz konkrēti reglamentētu mācību praksi.

Pašlaik likumā attiecīgie ierobežojumi paredz, ka bērniem nav atļauts strādāt darbus, kuri saistīti ar alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu ražošanu, kā arī tirdzniecību vai reklāmu. Tajā pašā laikā likumā pašlaik nav paredzēta minētā izņēmuma iespēja saistībā ar alkoholiskajiem dzērieniem.

Savukārt vardarbību pret bērnu rosināts definēt kā visu veidu fizisku vai emocionālu cietsirdību, seksuālu vardarbību, nolaidību vai cita veida izturēšanos, kas apdraud vai var apdraudēt bērna veselību, dzīvību, attīstību vai pašcieņu.

Likumprojektā piedāvāts paplašināt emocionālās vardarbības definīciju, nosakot, ka emocionālā vardarbība pret bērnu var izpausties kā vardarbīga izturēšanās pret tuvinieku bērna klātbūtnē. Pašlaik likumā iekļautā emocionālās vardarbības definīcija ir daudzpusīga, vienlaikus tā ir ierobežota tikai ar tiešu iedarbību uz pašu bērnu.

Likumprojektā iekļauta plaša bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēja definīcija, nosakot to subjektu loku, attiecībā uz kuriem tiks izvirzītas prasības kvalitatīvai bērnu uzraudzības pakalpojumu nodrošināšanai. Cita starpā tas darīts ar mērķi sekmēt piedāvāto aprūpes un izglītības pakalpojumu daudzveidību pirmsskolas vecuma bērniem, kā arī panākt, lai tie atbilstu ģimenes vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+