Mobilā versija
+2.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
18. maijs, 2016
Drukāt

Snoudena dokumenti būs pieejami plašākai izpētei

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Edvards Snoudens

Kādreizējā ASV specdienestu darbinieka Edvarda Snoudena nopludināto dokumentu arhīvs būs pilnībā pieejams medijiem un organizācijām, kas gatavas sadarboties ar dokumentu glabātāju vietni “The Intercept”, paziņojis žurnālists Glens Grīnvalds, kurš 2013. gadā intervēja Snoudenu.

Padziļināta izpēte varētu atklāt jaunu informāciju no Snoudena nopludinātajiem dokumentiem, kas atspoguļo ASV slepenās izlūkošanas programmu patieso apmēru. ASV federālā prokuratūra Snoudenam izvirzījusi kriminālapsūdzības par spiegošanu un valdības īpašuma zādzību. Snoudens pašlaik dzīvo Krievijā, kuras varas iestādes viņam atļāvušas uzturēties valstī, lai izvairītos no kriminālvajāšanas ASV. Grīnvalds paziņoja, ka, pētot Snoudena dokumentus, svarīgs aspekts bijusi sadarbība ar citiem ASV un ārvalstu medijiem, piebilstot, ka viņi nekad nav vēlējušies paturēt visus materiālus pie sevis. “Mēs esam dalījušies dokumentos ar vairāk nekā divdesmit medijiem dažādās valstīs,” sacīja Grīnvalds.

Pievienot komentāru

Apšaude Somijā: nogalināta pilsētas domes priekšsēdētāja un divas žurnālistesSomijas dienvidaustrumu pilsētā Imatrā pie restorāna naktī uz svētdienu nošautās trīs sievietes ir pilsētas domes priekšsēdētāja un divas vietējā laikraksta žurnālistes, paziņojusi policijas pārstāve.
Draugiem Facebook Twitter Google+