Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
3. decembris, 2015
Drukāt

Šogad pelnošākās bankas – “Swedbank”, “ABLV Bank” un “Rietumu banka”

Foto - LETAFoto - LETA

Skats uz "Swedbank" administratīvo ēku "Saules akmens".

No Latvijā strādājošajām bankām šogad trīs ceturkšņos pelnošākās bankas bija “Swedbank”, “ABLV Bank” un “Rietumu banka”. Savukārt ar zaudējumiem strādāja četras bankas – “Meridian Trade Bank”, Reģionālā investīciju banka, “Eesti Krediidipank” Latvijas filiāle un “Trasta komercbanka”.

“Swedbank” strādāja ar 79,94 miljonu eiro peļņu, “ABLV Bank” ar 60,35 miljonu eiro peļņu, “Rietumu banka” ar 56,33 miljonu eiro peļņu, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas publicētā statistika.

“SEB bankas” peļņa septembra beigās bija 26,26 miljoni eiro, bankas “Citadele” – 17,38 miljoni eiro, “DNB bankas” – 13,64 miljoni eiro, “Expobank” – 11,4 miljoni eiro, “Baltikums Bank” – 8,1 miljons eiro, “PrivatBank” – 8,06 miljoni eiro, “Norvik bankas” – 4,05 miljoni eiro.

Latvijas Pasta bankas peļņa trīs ceturkšņos bija 3,4 miljoni eiro, “Rigensis Bank” – 3,17 miljoni eiro, “Bigbank” Latvijas filiāles peļņa – 2,7 miljoni eiro, “Baltic International Bank” – 2,19 miljoni eiro, “Bank M2M Europe” – 1,29 miljoni eiro.

“Trasta komercbanka” strādāja ar 2,44 miljonu eiro zaudējumiem, “Eesti Krediidipank” Latvijas filiāles zaudējumi bija 303 200 eiro, Reģionālās investīciju bankas zaudējumi – 293 300 eiro, “Meridian Trade Bank” zaudējumi – 12 300 eiro.

Banku sektora kopējā peļņa trīs ceturkšņos bija 314,55 miljoni eiro, un tas ir par 31,2% vairāk nekā pērn gada pirmajos trīs ceturkšņos.

Komercbanku asociācijas publicētajā statistikā par banku peļņu nav iekļauta “Danske bank” filiāle Latvija, “Nordea” bankas Latvijas filiāle, “Skandinaviska Enskilda Banken” Rīgas filiāle, “Pohjola Bank” filiāle Latvijā un “Svenska Handelsbanken AB” Latvijas filiāle.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+