Latvijā
Rīga

Šokējošs video: Rīgas cirkā atklāj ļoti vardarbīgu dresētāju23

Kadrs no video

Šobrīd Rīgas cirkā uzstājas bēdīgi slavenā dresētāja Natālija Berežko, kuras vardarbība pret dzīvniekiem ir fiksēta šokējošos video materiālos, vēsta LTV1 raidījums “Kultūršoks”.

Tajos redzams, kā Natālija Berežko sit pērtiķīti ar steku pa galvu un vardarbīgi grūž ar seju pret arēnas apmali, kā arī asistē otram dresētājam, kurš sit, žņaudz un met pret grīdu pērtiķus Džoniju un Kuzju.

Dzīvnieku tiesību organizācijas “Vita” aktīvistei pirms pāris gadiem izdevies slepeni nofilmēt, kā dresūru laikā Sanktpēterburgas cirkā tiek nežēlīgi sisti dažādi cirka dzīvnieki.

Vienā no video materiāliem redzams, kā dzīvnieku dresētāja Natālija Berežko sit pērtiķīti ar steku pa galvu un grūž ar seju pret arēnas apmali.

Citā video redzams, ka Natālija Berežko kā asistente palīdz dresētājam Muratam Abdulajevam, kurš nežēlīgi apietas ar pērtiķiem Džoniju un Kuzju. Par katru neveiksmīgu trika izpildi vai nepakļaušanās mēģinājumu iebiedētie pērtiķīši tiek slānīti ar steku, dauzīti pret zemi, sisti pa seju un žņaugti.

LTV1 raidījuma “Kultūršoks” žurnāliste Gunta Gaidamaviča atklājusi, ka šokējošajos videomateriālos redzamā dresētāja Natālija Berežko ar tiem pašiem dzīvniekiem šobrīd piedalās Rīgas cirka izrādē “Gigantisko strūklaku šovs”.

“Šis nav pirmais gadījums, kad Rīgas cirkā uzstājas dresētāji, kuri ir pieķerti vardarbībā pret dzīvniekiem. Pieķerto dresētāju vārdi parasti ir mainīti vai netiek izpausti, lai apgrūtinātu viņu atpazīšanu,” saka organizācijas “Dzīvnieku brīvība” vadītājs Aivars Andersons.

“Taču pat ignorējot varmācīgo dresūru, dzīvnieku turēšanas apstākļi cirkā nespēj nodrošināt viņu vajadzības un sagādā tiem ciešanas.”

Saistītie raksti

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir informējis organizāciju “Dzīvnieku brīvība”, ka četri pieaugušie lāči, kas šobrīd tiek izmantoti izrādē “Gigantisko strūklaku šovs”, Rīgas cirka aizkulisēs ikdienā tiek turēti 1,5×1,2 m metāla režģu sprostos. Ir zināms, ka pieaudzis lācis mēdz sasniegt 2,5 m garumu. Izrādē tiek izmantoti arī deviņu makakas pērtiķi, kurus ikdienā tur tukšos 1,2×0,8 m sprostos, kā arī 14 kaķi un seši suņi.

Jau ziņots, ka PVD nesen vērsies Zemkopības ministrijā, rosinot mainīt pastāvošo normatīvo regulējumu un aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā. Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkos jau ir aizliegta.

LA.lv