Mobilā versija
Brīdinājums +4.9°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
21. decembris, 2013
Drukāt

Somus priecē ar latvieša līdzdalību izgudrots plīša mikrofons. Kam tas domāts?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Somu jaunuzņēmums “Catchbox”, kura tehniskais direktors ir latvietis Miķelis Studers, izstrādājis plīša kubā iestrādātu mikrofonu, ko neformālās konferencēs pamest runātājiem, lai tos labāk iedrošinātu, vēsta tehnoloģiju portāls “TechCrunch”.

“Catchbox” interesentiem piedāvā mikrofonu, kas iebūvēts mīkstā auduma kubā, ko līdzīgi mīkstai rotaļlietai var pamest kādam no konferences runātājiem. Kubs ir pieejams dažādās spilgtās krāsās, un projekta izstrādātāji uzskata, ka šāds spēles elements varētu padarīt atbrīvotāku parasti ieturēto konferenču auditoriju.

Tehniski “Catchbox” izpildīts, pielietojot bezvadu mikrofonu un sensoru, kas mikrofonu atslēdz, kamēr tas lidojumā ceļo pie kāda no potenciālajiem runātājiem. Tā kā “Catchbox” apvalks ir mīksts, tad ierīcei nekas nedraud, ja arī to gadīsies nenoķert. Iebūvētajam sensoram viena no funkcijām ir kritiena gadījumā mikrofonu atslēgt, lai, tam piezemējoties, skaļruņos netiktu atskaņots skaļš troksnis. Komplektā tiek piedāvāts arī uztvērējs, ko pievienot pie skaņu sistēmas.

Projekts izstrādāts Alto universitātē Somijā. Pie projekta kā tehniskais direktors strādā arī latvietis Studers, kurš turklāt kopā ar somiem Timo Kaupilu un Piri Tānilu ir arī projekta idejas līdzautors.

“Catchbox” ir dibināts 2012.gada decembrī, un to jau ir iegādājušies ap 100 klientiem, to skaitā arī mikrofoni piegādāti “Evernote”, “Ohjelmisto Yrittäjät”, “SEFE” un Ziemeļvalstu biznesa forumam.

Patlaban “Catchbox” ir pieejams pasūtīšanai mājaslapā par 395 eiro (277 latiem). Plīša mikrofonu iespējams pasūtīt oranžā, zilā, zaļā un lillā krāsā, kā arī uzdrukāt tekstu līdz 13 zīmēm. Patlaban tiek solīts, ka mikrofonus būs iespējams saņemt 2014.gada jūnijā.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+