×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Sporta nozarei atvēlētos ziedojumus sadalīs saskaņā ar sporta politikas prioritātēm

lvmezi2

Valsts kapitālsabiedrību ziedojumi sporta nozarei tiks sadalīti, atbalstot gan augsta līmeņa sasniegumu sportu, gan bērnu un jauniešu sportu un tautas sportu, tika nolemts trešdien notikušajā Latvijas Nacionālās sporta padomes (NSP) sēdē.

”Esmu gandarīts par konstruktīvo dialogu starp sporta nozares pārstāvjiem un valsts pārvaldi, kā dēļ, ņemot vērā visu iesaistīto pušu, tostarp sporta asociāciju, viedokļus, panākta vienošanās par valsts kapitālsabiedrību ziedojumu sadali. Darbs Latvijas Nacionālajā sporta padomē arī turpmāk tiks organizēts, vērtējot sporta politikas prioritātes ilgtermiņā un ar mērķi nodrošināt, ka valsts budžeta iespēju robežās sporta nozare saņem stabilu finansējumu, ar ko tā var rēķināties nozares prioritāro vajadzību apmierināšanai,” paziņojis NSP priekšsēdētājs, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

2012.gadā VAS ”Latvijas valsts meži”, VAS ”Latvijas dzelzceļš” un SIA ”LDZ Cargo” sporta nozarei kopumā ziedotā summa ir 2 030 000 latu. Pēc konsultācijām ar sporta nozares nevalstiskajām organizācijām ziedojumus nolemts sadalīt starp vairākām sabiedriskajām organizācijām. Saskaņā ar NSP sēdē nolemto 34% (690 134 latus) no ziedojumiem paredzētās summas saņems Latvijas Olimpiskā komiteja, 34% (690 200 latu) – Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, 22% (446 666 latus) – Latvijas Sporta federāciju padome, 6% (121 800 latu) – Latvijas Paraolimpiskā komiteja un 4% (81 200 latu) – Jaunatnes sporta fonds, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Līdz 1.novembrim IZM saņēmusi 34 sporta federāciju 79 pieteikumus par naudas balvu saņemšanu par izciliem sasniegumiem sportā 189 personām un sporta veidu federācijām. Pēc konsultācijām ar nevalstiskajām sporta organizācijām – biedrību ”Latvijas Olimpiskā komiteja” un biedrību ”Latvijas Sporta federāciju padome” – IZM sagatavojusi priekšlikumu naudas balvu piešķiršanai par izciliem sasniegumiem sportā par kopējo summu 384 913 latu. Līdzīgi kā 2009., 2010. un 2011.gadā, tiek piedāvāts noteikt diferencētu pieeju naudas balvu apmēra noteikšanai no Ministru kabineta noteikumos noteiktā maksimālā naudas balvu apmēra.

Padome konceptuāli atbalstīja priekšlikumus naudas balvas sadales kārtībā, taču ierosināja IZM kopā ar Finanšu ministriju pārskatīt procentuālo sadalījumu, to paaugstinot, kā arī nosakot minimālo piešķiramo naudas balvas apmēru. Saskaņā ar 2012.gada 18.septembrī veiktajiem grozījumiem MK 2012.gada 3.janvāra noteikumos Nr.26 ”Noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvas apmēru” naudas balvas saņems arī sportisti, kuri pasaules jaunatnes olimpiskajās spēlēs izcīnīja 4., 5. un 6.vietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+