Pasaulē
Citur

Stīvens Hokings hologrammas veidā uzrunā klausītājus Honkongā0

Stīvens Hokings. AP/LETA

Slimības pilnībā paralizētais pasaulslavenais britu zinātnieks Stīvens Hokings piektdien hologrammas veidā uzrunāja klausītājus Honkongā, izmantojot tehnoloģiju, kas pēdējā laikā tiek plašāk pielietota politikā, izklaidē un uzņēmējdarbībā.

Simtiem Hokinga klausītāju uzņēma viņa hologrammu ar sajūsmu un nofotografējās kopā ar to, izmantojot savus mobilos tālruņus. Tā bija viņa pirmā parādīšanās Honkongā kopš 2006.gada.

Hokings apsprieda savu karjeru un atbildēja uz jautājumiem par dzīvības iespējamību uz citām planētām, tehnoloģijas izmantošanu izglītībā un “Brexit” ietekmi uz Lielbritāniju.

75 gadus vecais fiziķis sacīja, ka ASV prezidenta Donalda Trampa ievēlēšana ir viens no vairākiem “labējā spārna panākumiem”, kuri radīs smagas sekas zinātnisko inovāciju un atklājumu nākotnei.

“Ar “Brexit” un Trampu … mēs pieredzam globālu dumpi pret ekspertiem,” teica Hokings.

Nosvēršanās labējo pusē ir notikusi laikā, kad pasaule saskaras ar daudzām vides krīzēm – no globālās sasilšanas līdz mežu izzušanai, viņš piebilda.

“Atbildes uz šīm problēmām sniegs zinātne un tehnoloģija,” sacīja Hokings.

Hokings sirgst ar amiotrofo laterālo sklerozi (ALS), ko viņam diagnosticēja 21 gada vecumā. Ārsti apgalvoja, ka viņš nenodzīvošot vairāk kā pāris gadu, tomēr Hokingam izdevies izdzīvot daudz ilgāk, lai arī, slimībai progresējot, viņš zaudēja spēju runāt un gandrīz nespēj pakustēties. Viņš pārvietojas un “runā” ar īpaša ar datoru aprīkota braucamkrēsla palīdzību.

Pasākumu Honkongā organizēja Ķīnas datorspēļu firma “NetDragon Websoft” partnerībā ar “ARHT Media”, kas izgatavo digitālas slavenību hologrammas.

LA.lv