×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Straujumas padomnieks aicina iedzīvotājus beigt žēloties un pašiem sākt pelnīt (99)

LETALETA

Latvijas iedzīvotājiem ir jābeidz žēloties, ka valstī viss ir slikti, un jāmaina sava domāšana, kā arī jāsāk pašiem pelnīt, uzskata ilggadējais uzņēmuma “Latvijas Finieris” vadītājs, Ministru prezidentes padomnieks tautsaimniecības jautājumos Juris Biķis.

Latvijā iedzīvotāji ir vairāk pieraduši prasīt no valsts, nedodot tai pretī, vienlaikus arī žēloties, ka viss ir slikti, mirstam nost un vēl arī Krievijas sankcijas ietekmē, intervijā aģentūrai LETA pauda Biķis. Viņš arī izteicās, ka Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu nebūs, aicinot beidzot kļūt pieaugušiem, jo patlaban Latvijas sabiedrība kopumā viņam asociējas ar bērniem.

Izmaiņām sabiedrības domāšanā, viņaprāt, ir jānotiek reizē ar tautsaimniecības rekonstrukciju, jo iedzīvotājiem pašiem ir jāpiedalās pārmaiņu veicināšanā. Tas nozīmē, ka vairs nevar prasīt vairāk, nekā paši var dot. “Ir jābūt kā ģimenē – tērē tik, cik esi nopelnījis. Bet mums tik gribas stāstīt – viss ir slikti, mirstam nost, sankcijas nāk virsū, dodiet tik palīdzību,” pauda Biķis. Tāpat būtu jāsaprot, kādām nozarēm sabiedrība ir gatava dot savu finansiālu ieguldījumu. Kā piemēru viņš minēja veselības aprūpes sistēmu, kur iedzīvotāji paši varētu dot zināmu ieguldījumu.

“Ir jāizprot, ko mēs īsti gribam no valsts – kādus uzdevumus risināt caur valsti un cik paši esam gatavi finansēt konkrētās lietas. Pašreiz liela daļa pilsoņu nepiedalās konkrētu jomu finansēšanā un pretendē tikai uz finansējuma pārdali,” pauda Biķis. Viņš uzskata, ka tāda valsts, kāda tā ir patlaban, ilgi nevar pastāvēt, turklāt tādējādi cieš arī tie iedzīvotāji, kuri maksā nodokļus, un viņu sniegtais ieguldījums tiek pārdalīts tiem, kuri nodokļus nemaksā.

Līdzīgi ir ar darbiniekus un uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām – arī šajā jomā esot jāuzlabo sadarbība, lai darbiniekus pārstāvošās organizācijas vairs nav tikai lielākas algas prasītājas, bet gan sadarbojas, lai veicinātu labākus apstākļus, kas nodrošinās lielāku atalgojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (99)

 1. No tādiem Biķiem nelabi metas,baigais padomnieks atradies! Kamēr valdība lēkās pēc ES tikmēr Latvija izputēs,piesolīja algas un bērnu pabalstus un pensijas kā eiropā nobalsojām un figu pēc tam parādīja.Latvijas vadība strādā priekš ārvalstu ekonomikas ne savējās!Vai tad nevarēja atbalstīt vietējos ražotājus un noņemt tos sūda pvn 21%.?

 2. Biķim 100% taisnība! Sociālisma sistēma izkropļoja cilvēku domāšanu, pieradinot pie domas, ka tikai valsts visu nodrošinās – iedos darbu, nodrošinās ar mājokli, bezmaksas pakalpojumiem, utt. Bet paši pārliecinājāties, ka tāda sistēma, kurā cilvēki tikai ņem no valsts, ilgi ekonomiski pastāvēt nevar, tā vienkārši izput. Sociālismu izveidoja proletariāts un pats proletariāts viņu arī izputināja – tā ir dzīves realitāte! Bet daudzi to vēl nav sapratuši un pēc inerces turpina iet pie valsts ar pastieptu roku – dodiet
  lielākas algas, dodiet lielākas pensijas, dodiet lielākus sociālos pabalstus, dodiet, dodiet! Bet ko tu pats esi devis pretī, lai valstī būtu ko pārdalīt? Bieži vien neko. Un kad es paklausos šos arodbiedrību bosus, mikiškas, kerus, u.c., kas ir tipiski sociālisma “produkti”, viņu “pamatotās” un nebeidzamās prasības,
  tad rodas bažas par šo valsti. Vai tā izturēs šo bezatbildīgo presingu? Vai valsti dibina tikai tāpēc, lai
  viņu lamātu un no viņas tikai prasītu? Vai tomēr to dibina cilvēka izvēles un rīcības brīvības vārdā, savas tautas patstāvības vārdā? Ar domu, ka viss pārējais ir atkarīgs no pašu pilsoņu atbildības, ekonomiskās aktivitātes un godaprāta.

 3. Saka, jau ka ZIVS PŪST NO GALVAS !

 4. Es zinu vairākus cilvēkus, kas gribētu uzsākt uzņēmējdarbību, bet nevar algot sev grāmatvežus, jo mūsu likumi ir tā samudžināti, ka normālam cilvēkam tas nav domāts! Bet paēdušais jau neēdušo nekad nesapratīs…

 5. Biķa kungs pagādās mums darbu savā firmā?

 6. Padomnieks plus vagars?

 7. Un tomēr tā tas ir esam tik bezspēcīgi un nevarīgi ,nevaram atbrīvoties no veciem ieradumiem , kad nebija jādomā ,pat deputātus vēlam tos pašus un atkal ticam tukšiem solījumiem. Tad nu nevajag žēloties.

 8. Vienkārš darba cilvēks tagad tiek ap…sts kā var no darba devēja puses, ja vispār darbu var dabūt.
  Notiek pilnīga ņirgāšanās par darba cilvēku.Visi, kas nevar atrast darbu tiek uzskatīti par dzērājiem un sliņķiem.

 9. Tad nu PADOMNIEK sac pelnit nevis tikai gaidit nodoklu maksataju naudu

 10. Tieshi taadaa pat veidaa Eiropas politikji apsauca Latvju zemniekus ,kad ievieshot dempinga cenas saviem produktiem ,tos paleetinaaja zemaak nekaa Latvijas zemnieku produktu cenas, ZEMNIEKIEM PAARMEZDAMI ,KA NEPROT STRAADAAT.Savukaart tik liidz ,musu razjotaajus izniicinaaja un arii lielaako dalju zemnieku saimnieciibu, jo tie nespeeja konkureet ar maaksliigi nolaisto cenu politiku, tad uzreiz saviem produktiem cenas paceela un veel pie visa taa atveera Eirapas preceem pavisam briivu jauno Latvijas tirgu. Nekauniiba ir paarmest mums par to ,ka pashi iisteno politiku nesaprazdami ,kaa tas ietekmee dziivi Latvjaa. Tas ir Augstaakaa meeraa noziegums un taadus politikjus jaatmasko.

 11. Būtu labāk piedāvājis likvidēt štata vieta ierēdniecībā, kuras tiek turētas neaizvietojamiem radiem un draugiem, kopā ar šo amatu ieņēmējiem, kuri bieži činkst visskaļāk 🙂 gan naudas būtu vairāk, gan nodokļu maksātājiem būtu mazāk mieles par no viņiem iekasētajiem grašiem 🙂

 12. Sitam idiotam iedot zagi roka in iedzit meza pastradat diz cik ilgi pavilktu kajas ! Savadak parak gudri runs !

 13. Labākais aizstāvēšanas veids-uzbrukums! Atbildēt

  Par VEFu,veselām likvidētajām tautsaimniecības nozarēm,dzelzceļiem,cukura fabrikām,skolām,slimnīcām,Ķemeru un Baldones sanatorijām,Ministru prezidentes padomnieks T A U T S A I M N I E C ĪB A S jautājumos kautrīgi klusē! Padomu vietā-kritizē vēl Latvijā palikušos strādātspējīgos un 80 gadīgos pensionārus!

 14. Augstajām amatpersonām nav ne jausmas vispār kas notiek valstī. Ieejat NVA mājas lapā aplūkojat darba piedāvājumus un pretim atalgojumu, pārsvarā tā ir minimālā alga. Jautājums kā ar tādu algu izdzīvot? Es neesmu vergs, piedodiet, bet darba devēji var paši par tādu algu strādāt. Jo šobrīd, no darba devēju puses,nekaunība sit augstu vilni, iet runa arī par tiem trīs mēnešiem it kā pārbaudes laiku, un tevi izmet.Un Latvijā beidzot ir jāsaprot, ka tā jau ir legāla mūsdienu verdzība. Un man arī interesē kādu algu saviem strādniekiem maksā šie uzņēmēji, kas piedalījušies komentāros, vai tiešām viņi novērtē savus speciālistus. Un beidzat apgalvot, ka Latvijā ir slinki cilvēki un tik lūdz palīdzības, nu tā nav. To palīdzību nemaz tik viegli nevar dabūt, tā kā nevajag pārspīlēt, un tā palīdzība parasti ir smieklīgi maza. Plus nevajag visam celt cenas, lai cilvēkiem būtu jāsniedz kompensācija. Jābūt normāli attīstītā valstī tā, lai cilvēks varētu pats nopelnīt ar savu darbu, un nav jāmeklē palīdzība. Piekrītu arī faktam, tā kā šobrīd zog tā nav bijis, jo augstās aprindas zog bez kauna sajūtas, krāpj aci nepamirkšķinot. Daži te sūta visus uz laukiem, ko darīs laukos, ja skolas slēdz, normāla satiksme tiek likvidēta, darba tuvākā apkārtnē nav. Un pa lielam lauki ir sakopti, pat līdz pēdējai vīlītei, reti, kur ir kāda nesakopta sleja, pat brīžiem sāk jau trūkt apstrādājamā zeme. Nu izbraucat no Rīgas un paskatieties, kas notiek, ja jūs lielpilsētas apkārtnē slīkstat brikšņos un netīrībā, žēl. Skumji, ka pagājuši 25 gadi neatkarībā, bet mēs pat niecīgu sprīdi neesam pietuvojušies Eiropas līmenim, mums nav neviena nozare, kas būtu sakārtota. Cilvēki, kas brauc ik pa laikam no ārzemēm uz Latviju, taču redz ir izaugsme vai nav, pēdējais komentārs no viena ārzemju viesa bija, ka skumji ir redzams, ka Latvija grimst, pirms diviem gadiem skats esot bijis labāks.

 15. Slinkie Iedzīvotāji negrib pelnīt! Atbildēt

  Un vainīgie,ka nepietiek naudas IIN pakāpeniskai samazināšanai oligarhiem un lielākajiem nodokļu parādniekiem,trekno gadu padomju atjaunošanai,protams,ir tie iedzīvotāji,kas ar saviem nodokļiem visus šos liekēžus uztur,pensionārus ieskaitot!

 16. Naviens normāls strādājošais negauztos,ja birokrātiskais aparāts nešķiestu miljonus pa tukšo.Straujuma pati gaužās.nespēj tikt galā ar valsts naudas izšķērdētājiem.Nevienu konkrētu atbildi nesniedz tikai vāvuļo
  riņķi un apkārt.Pirms vēlēšanām ministres kundze pūta pavisam citu melodiju….

 17. Izmaiņām,jūsu ekselence,ir jānotiek vispirms nevis sabiedrības domāšanā bet gan vēlēšanu un nodokļu sistēmā! Un pat pensiju fonda izdalīšanā no padomiskā kopējā katla-t.s. sociālā budžeta!

 18. Labāk būtu sēdejis ,,svinagalva,,un deldējis savu bikšu dibenu tālāk savā ,,barotuvē,, ,padomnieks atradies! Nosēdināt tevi uz minimālo algu,redzēsim ka tu dosi savus padomus tautai!

 19. Neaizmirsīsim>Anda Atbildēt

  Regresīvā Latvijas nodokļu sistēma daļēji pastāv pat uz 21% PVN likmes rēķina apbedīšanas un kremācijas pakalpojumiem,kas ir pasaulē augstākā nodokļa likme par šiem pakalpojumiem!
  Mums visapkārt apbedīšanas un kremēšanas pakalpojumiem ir noteikta 0% PVN likme! 0% tā ir Lietuvā,Polijā,Zviedrijā,Norvēģijā,Dānijā,Anglijā,Īrijā,Nīderlandē,Itālijā,Spānijā.Šveicē,Melnkalnē,Gruzijā,Ķīnā,Japānā,Filipīnās,Austrālijā,Jaunzēlandē,Izraēlā,Brazīlijā,Kubā,Bermudā,Kolumbijā,Venecuēlā,Meksikā,IndijāPakistānā,Šrilankā,Bangladešā,Indonēzijā,Namībijā,Ugandā,Ruandā,Kenijā,Zambijā,Bahāmu salās,Gajānā,Dominikā,ASV Virdžīnijas salās,Nīderlandes Antiļu salās utt. Izraēlā,piemēram,nodoklinapbedīšanas un kremēšanas pakalpojumiem uzskata par amorālu.

 20. Biķa kungs ir ļoti apmierināts Atbildēt

  Un kāpēc gan ne? Pat ienākuma nodoklis no viņa milzīgajiem ienākumiem (salīdzinājumā ar pastnieka vai sētnieka algu),viņam ne tikai nav lielāks kā citās ES valstīs ar ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa,bet pat katru gadu par vienu procentu tiek vēl samazināts! Un viens procents,kā mēs labi zinām,nav viens un tas pats no simtiem un desmitiem tūkstošiem eiro! Tāpēc vien jau pastāvošo,brūkošo nodokļu sistēmu ir vērts aizstāvēt ar zobiem un nagiem!

 21. Vai Biķa kungs arī mums iesaka sākt strādāt par apavu tīrītajiem,kā Rokfelleru dinastijas dibinātājam Deividam Rokfelleram? Vai,varbūt sekot Morgānu piemēram?

 22. Elegants spļāviens sejā tiem, kuri nežēlojoties strāda par brīžiem smieklīgu atalgojumu un daļa pat pamanās savilkt galus kopā!

 23. Biķa kungs,tieši kā ministru prezidentes padomnieks tautsaimniecības jautājumos,varētu arī mums plebejiem,paskaidrot,vai arī pēc viņa domām nabadzīgajai Latvijai (trešā nabadzīgākā valsts Eiropas Savienībā),ar nepilniem diviem miljoniem iedzīvotāju,ir obligāti nepieciešams uzturēt par nodokļu maksātāju naudu vismaz par trim ministrijām vairāk,nekā Briselei jeb Beļģijai-vienai no pārtikušākajām Eiropas valstīm,ar vairāk nekā pieckārt lielāku iedzīvotāju skaitu un iekasēt no Latvijas iedzīvotājiem 3,5 reizes augstāku pievienotās vērtības nodokli par pārtiku-pie tam vienādu kā luksusa precēm,tā ikdienas pārtikai!

 24. Biķa kungs jau ir labi iejuties savā lomā un,acīmredzot,sāk sevi uzskatīt jau vairs ne tikai par premjerministres,bet pat par tautas padomnieku!

 25. Pareizi,padomnieka kungs Atbildēt

  Jābūt kā ģimenē,nevis kā starp kalpiem un kungiem! Vai tiešām ši 5000 eiro alga mēnesī ZM ierēdnei (kas ir vairāk nekā divkārt lielāka par ministra algu) ir nopelnīta vai tikai saņemta? Vai tiešām šie milzīgie sociālie pabalsti pēc koplīgumiem ar nozaru arodbiedrībām valsts uzņēmumu valdēm pienākas? Vai veselībai apdrošināšana no valsts līdzekļiem arī pienākas vienīgi valsts uzņēmumu valdēm,nevis pensionāriem,kā citās ES valstīs? Vēl tikai atjaunosim valsts uzņēmumu padomes un konfidenciālos vadības līgumus un viss būs kā treknajos gados!

 26. Var jau strádát un maksát nodoklus,bet uzturét to nenormálo skaitu liekézu kantoru gan nav nekádas vélésanás!Vél jo vairák kaitina tie starpnieku kantori!Kuri tikai séz un grústa papírus pa galdiem…tagad viss tiek datorizéts,viss notiek caur internetu.Trakákais,ka tas viss tiek uzkrauts uz ipasnieka,pieméram,lauksaimnieka atbildíbu!Tad ko dara tajos en tajos kantoros e ntie darbinieki,tikai piekeksé,ka atskaite ienákusi!!!

 27. Viss ir jauki Biķa kungs! Atbildēt

  Valdības padomniekiem algu griestus taču STEIDZAMĪBAS KĀRTĀ atcēla jau krīzes laikā un valsts uzņēmumu valdēm atalgojumu pat dubultoja! Nākamgad vēl atjaunotas tiks valsts uzņēmumu padomes,ar ne jau mazākām algām kā valdēm! Aizmirsa tikai atjaunot iepriekšējā līmeni,2009.gadā samazināto ģimenes valsts pabalstu pirmajam bērnam,samazināt kā Itālijā (0%),Maltā (0%),Spānijā (4%),Kiprā (5%),Portugālē (6%),Grieķijā (6,9%) Latvijas 21% PVN likmi ikdienas pārtikai,jau 2010.gadā apsolīto pilnīgo pāreju uz progresīvo nodokli!Skat”Ieviesīs progresīvo nodokli,samazinās minimālo algu”,Aleksis Zoldners,”Apolloo”,redakcija@apollo.lv Otrdiena,2009.gada 9.jūnijs 14:31

 28. Visi nevar būt darba devēji , jābūt arī darba ņēmējiem . Katrā tautā būs daļa cilvēku , kas žēlojas un čīkst . Valsts vadība arī vainīga , la nečīkst , ka Latvijas pilsoņi brauc prom uz svešām zemēm . Nevajadzeja likvidēt rūpniecību daudzās jomās , tad būtu tūkstošiem darba vietu , būtu alga un maize . Valdibas līmenī visu likvidēja un izdomāja kompensēt ar sociālajiem pabalstiem , agrāk nebija bezdarbnieku pabalsta , pati valsts iepotēja pilsoņiem patērētāja domāšanu . Pārdesmi gados izaugusi jauna paaudze , ja 50,000jaunu cilvēku Latvijā nemācās un nestrādā , tas ir trauksmes zvans ! Tagad valdības līmenī nezina ko darīt un atkal tauta vainīga ! Valdības spicei pašiem sev jāsamazina algas un lielās kompensācijas jālikvidē , paši sāciet taupīt , nevis cepas par vienkāršo tautu , mēs jūs ar saviem nodokļiem barojam , bet atdeves no jūsu puses nav nekādas !

 29. ko lai saka jaunie kuriem darba seit nav bet ari penzinonari jau pamazam izbrauc no valsts jo izdzivot vairs nevar

 30. neapmierinātais Atbildēt

  Nuja. Strādā pie mums baņķieri, tiesu izpildītāji un to sabiedrotie, kas ūtrupēs pārpērk atņemtos īpašumus, tos tālāk tirgojot par vairākkārt augstāku cenu. Un, protams, ierēdņi. Tie, kas veic fizisko darbu, tie ir sliņķi un lodari, nekam nederīgi, kurus jāiznīcina morāli un fiziski. Tāpat ar daudziem vadītājiem, kas sev uztaisa milzīgus atalgojumus un nēģeriem, kas viņiem šo naudu rauš maksā zārka tiesu.

 31. Staburadze,es straadaaju liidz 77 gadu vecumam,tikai tad aizgaaju pensijaa un man luudza palikt veel un turpinaat straadaat.Ja cilveekam ir profesija un vins straadaa peec labaakaas sirdsapzinas,tad vecumam nav noziimes.Par velti nedod neko nevienaa valstii.

 32. Situācijas ģimenē ir dažādas,skatījums tikai no sava pārtikušā skatu punkta.Visvairāk sāp sirds ,kā viņi paši savā noplukušajā valstī saimnieko,ceļ pa miljoniem “zelta” ēkas un tiltus,bet cilvēki dzīvo nožēlojamos apstākļos, sapelējušās ,vecās būdās ,bērni slimo ar astmu.Pirmajā vietā būtu jābūt, palīdzēt pacelties jaunajām ģimenēm,nevis svaidīties ar naudu un apmierināt milzu ambīcijas

 33. Kaa var prasiit visiem vienaadu algu,tiesaam muusu tautaa ir tik daudz slinku un mulku. Straadnieki truukst,bet kliedz,ka nav darbs,kaadreiz mees bijaam loti straadiiga tauta,bet tie padomju gadi muus ir padariijusi par slinkiem,kuri tikai gaida klingerus no debesiim.

  • Painteresējaties par darbavietām, kur trūkst strādnieku. Tajās vietās to trūkst regulāri. Painteresējaties, kāpēc. Tur, kur cilvēkiem maksā ieguldītajam darbam adekvātu atalgojumu, darbinieku netrūkst-tādās vietās bez pazīšanās darbu dabūt ir neiespējami. Trūkst tur, kur izturas kā pret nēģeriem un samaksa neatbilst veicamā darba apjomam, ja vispār maksā. Bieži vien praktizē pieņemšanu darbā itkā uz pārbaudes laiku un, neatkarīgi no tā, kā strādā, beigās iztriec nesamaksājot un ņem nākamos, kurus tāpat iztriec bez samaksāšanas utt…utt…

  • Tu duma Anita laikam nesaproti, par ko seit iet runa ! Padomju laikos ,mes stradajam pa astonam stundam , pelnijam savu nopelnito un varejam gan apmaksat iri gan pabarot gimeni gan brivdienas pavadit normal ! Kino ,muzeji ,cirki ,kino ,teatri un t.t. Bet tagad ko ! Ja darbs iedod brivu dienu ,tad praktiski tu vinu noguli jo pienemies speka lai varetu iziet atkal uz darbu ! Par kadu slinkumu ,Jus tur gvelzat ! Nau musu valsti taisnibas !

  • Tieshaam taadas stulbenes ir pilna Latvija seezj uzaudzinaajushas pecpuses divu durvju skapju lielumaa , sanjem algu un paareejais pie taas pashas biezaas .irsas.

 34. Jā, darba piedāvājumu ir daudz, tikai ne visiem tiem, kuri vēlas strādāt, jo pastāv zināmi noteikumi: augstākā vai speciālā izglītība, datorprasmes, braukšanas tiesības un vecuma cenzs. Kurš tad pieņems darbā cilvēku . kuram jau tuvojas 50 gadi? Man liekas, ka tie ir vērtīgākie cilvēki, jo ir zināma dzīves un darba pieredze un citiem arī “zelta rokas”, neskatoties uz viņa gadiem.Taču uzņēmēji ir ļoti ciniski. Bieži pieņe, darbinieku uz pārbaudes laiku, kuram beidzoties, darbinieku atlaiž, it kā viņa darbs neapmierina un steidzīgi pieņem citu , lai nevajadzētu maksāt pilnu algu. Īsti cūikas !

 35. Padomus dot viegli, lai Straujuma ar savu padomnieku iztiek ar min. algu vai pensiju. Kur ir taa vieta, kur pensionaari vareetu saakt pelniit ?????????????????

 36. vinsh runaa par pelnishanu,kaa tas ir iespejams.,ka valstii ir cenas ka visur eiropaa,bet alga 2x-3x mazaaka??

 37. Piekritu par 100%

 38. Piekriitu par 100%

 39. viņš,drošvien,ēd pie mammas:)

 40. “Latvijas finieris” trīskāršo ražošanu?

 41. Varbūt vispirms sakārtojiet valsti likumdošanu, lai vispār kāds varētu sākt pelnīt, jo pagaidām neviens pat normāli nevar neko uzsākt, kad valsts jau pāri kā liela ēna, meklē, kur ielīst un savu lauvas tiesu izkampt!!!
  Pretīgi!

 42. Kāpēc dzēšat komentāru,ko taisnība kaulā kož Biķa kungam ? Ko var mācīt citus,ja pats saviem strādniekiem kas strādāja12 stundas dienā,maksāja kapeikas…

 43. Ja godigi ! Bika kungs ,nau tagad stradajis par minimalo algu, kas tagad ir, un pabarojis gan savu gimeni gan apmaksajis vissus ires rekinus . Labak butu paklusejis un pastradajis stavot kajas 15 stundas un pelnijis minimalo nieka aldzinu ! Tauta! Mes tacu neesam vergi, lai kads tur sezot savaa kabineta plano ko mums melnstradniekiem dot un ko nedot, pats pelnot tukstoshus alga. Starp citu Bika kung , vai Jus varesiet sanemot minimalo apmaksat savu dzivokli, pabarot gimeni un apgerbties vai nopirkt kautko savai sievai vai berniem! Sakiet ko gribat neticesu. Bet loti gribetu apmainities ar jusu algam !!!! Un vel braukat ar sabiedriskiem transporiem uz darbu atpakal, kur cenas ir astranomiskas !

 44. Ir jābēg prom no šīs birokrātijas parazītu un oligarhu pakalpiņu izēstās un nolaistās valsts!

  • Esmu aizbedzis un esmu loti laimigs. Visi ta darat.

   • esmu[piespiedu kaartaa]prom no valsts,bet nepatiik seit,tomeer savas maajas LV,svaigais gaiss laukos,beernam briiviiba un kaartiiga izgliitiiba,sakat,ko gribat,bet man tuvaaka buudina LVmezaa,nekaa dziivoklis aarzemees,bet tur taapat nekas nav tavs,nejuuties briivs,lielo dalu ienaakumus atdod citiem,un paliek tuksums dveeselee…un ilgas peec maajaam.

 45. var jau d…st un visi di…š,bet ka šitā di…š-tad es piedi…š…

 46. PILNĪGI piekrītu!

 47. Ar lielim noguldījumiem bankās pašam nekas nav jādara.

 48. Vai viņš pats ko smagāku par pildspalvu ir cēlis?Lai pabīdas-tad es arī labi pelnīšu un citus dirst sūtīšu…

 49. Pilnīgi piekrītu, ka ņaudētāju savairojies kā biezs. Savā slinkumā vaino valdību un valsti.

 50. LAi kas būtu….karš UKRAINĀ ir LATVIJU novedis līdz kritiskam stāvoklim…….STRAUJUMASattaisnojumi,paši sev pieliek tik algas…

 51. Pilnīgi piekrītu Biķa kungam.JA PATREIZĒJOS APSTĀKĻOS,KAD VISS IR IESPĒJAMS TIKAI SLIŅĶI GAUŽAS UN ŽĒLOJAS UN PRASA UBAGA DĀVANAS.kauns un negods latviešiem,kuri ir strādīga tauta un pie dažādiem valsts iekārtas režīmiem spējuši labi izdzīvot.STRĀDĀJIET,EJIET UZ LAUKIEM ,JA PILSĒTā par grūtu.mācieties no tiem,kuri izdzīvo gadiem bez eletrības (KAUNS MŪSU LATVENERGO) ARĪ BĒRNUS IZAUDZINA.ŠODIEN NO VASTS VAR PRASĪT KRIEVU LAIKU PENSIONĀRI UN MAZI BĒRNI.OĀRĒJIEM JĀCEĻAS NO MIGAS UN JĀSĀK STRĀDĀT.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 52. PAreizi pateikts..Cikstet un zeloties mak. Nu parceliet savas pecpuses uz laukiem sakiet iekopt darzus un audzejiet un razojiet un pardotie un bus pelna. Maciet saviem berniem palidzet un stradat un neperciet debilus niekus kas viniem nevajag. Nav maka gatavu mute iebazt visiem domaju pieaugusajiem un berniem. Tad kad kads cilveks sak kaut ko darit un pelnit tad sakas skaudiba un purpinasana ka visu dara nepareizi. Bet tai pasa laika pasi neko nedara par purpinasanu.

  • Pastāsti, ko un kā PRAKTISKI jādara?! Visi kko audzēs un visi pārdos, tikai KAS pirks? Savām vajadzībām ļoti daudzi to arī dara, bet varbūt tik daudz saproti, ka ir arī citas vajadzības, taču šķiet, esi ļoooti tālu no reālās dzīves šeit un nav teikts, ka visu mūžu būsi ” augšgalā” . Domāju, mūsu tauta jau nu galīgi neprotestē par dzīves apstākļiem, vien sakostiem zobiem mēģina izdzīvot, tāpēc arī esam, kur esam.

 53. kamēr neiznīcinaja darba vietas ,strādājām ,jo bija kur.un ja salīdzina at kaimiņu dzīvi Igauniju pa siem 25 gadiem ,tad nu ,atvainojiet ,man nav jājūtas vainīgai

 54. valsts ņem no cilvēka! ne cilvēks no valsts! No valsts neko nevar izspiest, vai Latvijā cilvēks var justies sociāli droši? Kā kaut kas, tā samazina pensijas, samazina sociālo palīdzību bērniem. Kāpēc valsts palielina algas saviem kalpiem. kāpēc izmaksā prēmijas? Tā ir pirmkārt, arī mana nodokļu nauda samaksāta valstij! Kāpēc valsts ierēdņi var uzdzīvot un kāpēc mēs neko nevaram prasīt? tauta klusējiet un vērgojiet, un netraucējiet mūs. Visi nevar būt uzņēmēji, ja jau visi būs uzņēmēji, kas tad strādās? Otrkārt, tagad valsts vēl plēš 50 eiro, ja arī tu neko savā uzņēmējdarbībā neko nenopelni. Vai valsts ir godīga pret savu tautu?

  • Pilnīgi pievienojos.Tad nav ko prasīt nodokļus un visur maksas palielināt.Pat savu īpašumu nevari pārdot,kamēr valstij neesi samaksājis.Cilvēkus tik sarīda vienu pret otru,bet pati valdībiņa nodokļus tērē kā tik grib.

 55. Pašiem pelnīt – tas ir iet un laupīt?

 56. piekritu visam ko raksta Sraujumas padomnieks;;;;jasak skatities uz laukiem kuri aizauguši ar krumāju
  neskadetu ka jūs aizvestu uz Sibiriju un tad zinatu kas ir darbs un kas ir maize……..

  • ..esi-uz laukiem. Vai vēl neesi pamanījis,ka tiek darīts viss iespējamais un neiespējamais,lai tos laukus iznīcinātu,nolikvidētu,slēgtu. Kas vēl spējīgi kustēt tie no laukiem mūk ko kājas nes uz R”igu,uz Rīgu….vai uz Londonu. Tam jau mēs te esam,lai nodrošinātu lēto darbaspēku EU lielvalstīm.

  • Ko tad darīsi, kad aiziesi uz laukiem, ja pilsētā biji pliks kā baznīcas žurka un knapi vilki dzīvību? Ņemsi n-tos kredītus, pirksi zemi, tehniku un būvēsi mitekli “meža” vidū? Nerunāsim par transporta izdevumiem kaut līdz tuvākajam veikalam, lai iepirktu pārtiku. Te daži tik gudri runā, ka jabrauc uz laukiem un jsatradā, tiešām domājat, ka tur cilvēki neko nedara? Kādus kalnu tad paši esat nogāzuši, ka esat tik gudri, sēžot savos ofisos darbadienas vidū komentējot rakstus?
   Protams ir tādi, kas dienas pavada dzerot alu no 2l pudelēm, bet tiem, kas vēl mēģina elpot valsts jau tāpat liek sprunguļus riteņos. pati valdība ir Latvijas tautsaimniecību ielaidusi pakaļā un tagad mēģina savu vainu novelt uz “slinkajiem” latviešiem, kuri pārāk daudz prasa no valdības, kas naudu ir izsaimniekojusi savās nolādētajās, uzpūstajās algās!

 57. Vai nu viņs ir muļķis vai izliekas —Tā jau teic ” paēdušais neēdušo nekad nesapratīs”
  Varbūt vajadzētu sākt maksāt cilvēkiem atbilstošus atalgojumus-Ah jā bet jūs jau gribat visu laiku jaunas mašīnas atpūsties kanāriju salās utt.

 58. Būtu beidzis gudri mūldēt un sagādājis cilvēkiem darbu neviss visu likvidējot. Kā arī pienācīgas algas, lai visu nomaksājot vē nebūtu jāmirst badā.

 59. Mīļais cilvēk! Veselības aprūpē jau mēs tāpat par visu maksājam, ko vēl varam dot?! Pašiem ārstēties ar zāļu tējām ir vienīgā izeja, jo pensijas(vai minimālās algas) dakteriem un zālēm nepietiek. Valsts nenodrošina pat minimālo veselības aprūpi. Ja nav naudas – mirsti nost! Ja jāizvēlas – ēst vai ārstēties – tā vairs nav izvēle!

 60. Un pašiem ņemt varu rokā? Ko beigt jūs dzīvojat uz mūsu nodokļu un jums vairs negribas uzklausīt tautu? Nu jau sākat pa daudz uzdzīvot Tev tā neliekas?

 61. Visi jau nevar buut padomnieki un deputaati.

 62. žēlabojos tikai tādā gadījumā, ja varu to izdarīt mākslinieciski augstvērtīgi. bet šhit’ādus padomus lai dod savai padomņēmējai. a to viņa lumudurē galīgi ne kasē.

 63. Lai gudrais komentētājs kādu laika sprīdi padzīvo iedzīvotāju dzīvi, tad runas saturs būs citāds.Nav jau nekāda bēda par citiem ,ja pašam pilna kabata

 64. Viss jau būtu labi un pareizi, ja šis sabiedrības finansējums netiktu momentā nozagts…

 65. Man patīk šie “augsti” izglītotie speciālisti, no kuriem to vien dzird, ka šiem jāmaksā !
  Nē biedrīši – jums tā naudiņa savam darba devējam ir JĀNOPELNA!!! Un ja gribat saņemt 300.00 €., jums savam darba devējam JĀNOPELNA vismaz 500.00 €. ( Lai darba devējs ar jums vispār runāt gribētu ! ).
  Un jo ātrāk aizmirsīsiet šos murgus, ku jums kaut kam par kaut ko JĀMAKSĀ, jo ātrāk NOPELNĪSIET tik, cik jūs gribat !
  Bet mūsu “speciālistiem” galvenais ir atrast vainīgo savā mazspējā : valdību, darba devēju, sievasmāti ! Un ubagoties : nodrošiniet, maksājiet, apgādājiet ….

 66. Vai tas pirdējs saviem darbiniekiem maksā Eiropas pilsoņa cienīgas algas ?!

 67. Nabaga vaimanātājiem par to, ka visi citi ir vainīgi ka viņš ir tāds nabags:
  *Tas ir labi, ka tu, padomju plinka, esi nabags. Garā nabagi padomju lumpeņproletārieši nav un nebūs pārtikuši. Tas tikai pierāda, ka Latvija attīstās pareizā virzienā un jums, kuri domās joprojām dzīvo LPSR, jūsu dzīvesveids un domāšanas veids ir pagātne un aiziet nebūtībā. Jūs pie tā izmisīgi turaties, kaut ir pilnīgi skaidrs, ka ar jūsu domāšanu – skrūves “skrūvēt” ar āmuru un meiseli, tas vairs netiek akceptēts un jūs izskatāties smieklīgi un tiekat nicināti. Pamazām atgriežas pareizs dzīvesveids ar amatniekiem, speciālistiem, meistariem, bet jums, padomiskā dzīvesveida un padomiskā domāšanas veida pārpalikumiem, atliek tikai vaimanāt, pārtikt no parazītu pabalstiem, dzert plastmasas pudeļu alu, pīpēt kontrabandas cigaretes, lamāt “slikto valsti” un “slikto valdību” un gaidīt savu izbeigšanos.

  • Padomju laikos arī bija jāstrādā, tikai toreiz bija darbs, bet kur tagad var atrast darbu?? Vai tas autors daudz strādnieku nodarbina un ar kādām algām??? Un lai uzsāktu kādu biznesu, vajadzīga nauda, tikai kur lai to ņem?? Un ko lai ražo, kas pirks!?? Vienīgais, jābrauc vergot svešumā!!!

 68. Latvijas pensionáriem árstu izrakstitaas recepsju záles jápeerk par naudu , citaas EU valstis bezmaksas. Bezmaksas arii vizite pie ársta. Kádu palidzibu veel gaida kungs no iedzivotájiem medicínas jomá ?

 69. arī Lēnumas padomnieka teksti?
  “[“Ci†adeles” pārdevēji] uzskata, ka viņi ir panākuši tādu vienošanos, kādu viņi ir panākuši!” © bremze Lēnuma
  “… kas attiecas par nodokļa atcelšanu … neatcelšanu … sajuka!” © bremze Lēnuma
  “man ir virsraksti. nav brille.” © bremze Lēnuma

 70. Kad šie parazīti uz mūsu nodokļu naudas, beigs demagoğisksi muldēt par par pensionāriem kuriem it kā vēl pašiem jānodrošina vēl sev vecumdienas! Ja šie likēžu parazītu bari nebūtu izzaguši in iztērējuši mūsu pensiju fondus, tad pensijas mums būtu virs Eiropā vidējā līmeņa!
  Ja šī zagļu banda rēķinātu pensiju par visu nostrādāto gadu skaitu, par kuriem esam maksājuši nodoķļus, tad pensionāri nemirtu badā! Lai pasaka, kur es 70. gadigs invalīds varu vēl piepelnīties pensijas fondam?

 71. Kad Latvijā beidzot sakārtos likumus, lai cilvēkiem būtu prieks strādāt, bet nevis solīt un malt tukšus salmus.
  25 gadi pagāja un…… kas mainījās? Likumus par zemi vēl šobrīd nespēj savest kārtībā……jaunas darba vietas netiek radītas, bet pēdējās pakļuj iznīcībai……………. Bet tiem ,kam ir nauda – ir arī vara.

 72. tā ir viena demagoģiska muldēšana! Varbūt kungs pakomentētu, kā to izdarīt, jo ar darbu vien Latvijā nopelnīt nevar.Kā konsultantus šajā jomā varētu pieaicināt “speciālistus” šķēles, šleserus, krasovskus, laventus un lembergus un viņiem līdzīgos, kuri uzbur naudiņu ne no kā un pāris gadu laikā

 73. Es gan neteiktu, ka viņš būtu kaut kāda klauns, bet gan diezgan pareizi saka. Mūsu sabiedrība vēl nav izaugusi līdz rietumu sabiedrības domāšanai, bet gan dzīvojam vēl pēc sociālisma idejas, kad visu iedeva un ne par ko nebijja jāsatraucas.

  • Kaspar_pats esi klauns. Acīm redzot neesi dzīvojis un strādäjis padomju gados un tikai izliecies par stulbu gudrīti! Padoju laikos bez darba pa velti neko nevarēja dabūt un tā zagt, kā tagad zog, arī nevarēja!

 74. Kur rodas šādi klauni?

  • Nezin kāpēc pims vēlēšanām STRAUJUMA tā nerunāja…lai visiem maksā vienādas algas ,tad visiem būtu labi,pārāk gudra palikusi…..

   • Tik daudz dzeguzēnu ar lieliem, atplestiem knābjiem saradies !

    • Padomnieka kungs, nelidinieties starp mākoņiem, bet nolaidieties uz zemes un paskatieties, kā tauta prot izdzīvot. Mēs visi varam būt jums tādi padomdevēji, tikai mūs neviens negrib sadzirdēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+