×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

Strīdīgi vērtē Pasta salu Jelgavā (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās žūrijas pārstāvis Vents Vīnbergs

Latvijas Arhitektūras gada balvas nacionālās žūrijas loceklis Vents Vīnbergs atzinis, ka starp 38 konkursam pieteiktajiem objektiem bija arī vairāki neveiksmīgi objekti, kas īstenoti ar apjomīgu Eiropas Savienības līdz­finansējumu, taču finālā nav iekļuvuši.

“Te var minēt gan Pasta salas rekonstrukciju Jelgavā, gan atjaunoto Jāņa Čakstes laukumu Liepājā, gan Cēsu bibliotēku. Ieguldīta milzīga nauda, bet rezultāts ir bēdīgs. Tādā veidā nedrīkst rīkoties, tie ir arhitektoniski vāji, nejēdzīgi labiekārtoti objekti, kuros vienkārši ķeksīša pēc iztērēta nauda. Piemēram, Pasta salā mēģināts veidot ko līdzīgu Disnejlendai, bet iznākums ir bēdīgs – nogāzti visi koki, pa nobruģētiem laukumiem vējš dzenā smiltis,” sacīja Vīnbergs.

Jelgavas pilsētas pašvaldība nepiekrīt Venta Vīnberga paustajam viedoklim par Pasta salas rekonstrukciju kā neveiksmīgu, un tā jau ir kļuvusi par jelgavnieku iecienītu atpūtas vietu, turklāt Pasta sala atzīta par labāko konkursā “Latvijas būvniecības gada balva 2014”.

Jelgavas pilsētas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte pauda, ka pašvaldība lepojas ar jaunizbūvēto Pasta salu. Deviņu hektāru plašā salas teritorija, kas atrodas pilsētas centrā starp divām upēm, ir pilsētas pasākumu, atpūtas un sabiedrisko aktivitāšu vieta.

“Te ir speciāli izveidoti laukumi ledus un smilšu skulptūru festivāliem. No Pasta salas atklāšanas apmeklētājiem novembrī tā jau ir kļuvusi par iecienītu jelgavnieku un pilsētas viesu pastaigu un atpūtas vietu,” skaidroja Osīte.

Viņa atgādināja, ka Pas­ta salas labiekārtojums ir atzīts par labāko konkursa “Latvijas būvniecības gada balva 2014” nominācijā “Publiskā ārtelpa”.

Pasta salas pilnveidošana turpināsies, izvietojot jaunas bērnu rotaļu atrakcijas, āra trenažierus un citu aprīkojumu. Pasta sala ir noslēdzošā daļa pilsētas centrālās daļas izveidē kopā ar Lielupes labā krasta promenādi ar pludmali, rekonstruēto Čakstes bulvāri, Driksas promenādi un Mītavas tiltu, skaidroja Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Es zinu kas ir Pasta sala Jelgavā, bet kas ir Vents Vīnbergs?

  2. … kā var būt ” nejēdzīgi labiekārtoti objekti ” tad jau drīzāk “jēdzīgi sliktiekārtots objekts”

  3. Viena cilvēka subjektīvais vērtējums nav dzelžaina patiesība. Tas, ka viņš ir mācīts arhitekts, vēl neko nenozīmē.

  4. Jēziņ, lai nu liek mierā mūsu Pasta salu, iekārtosies, apaudzēsies ar zaļumiem, būs labi. Un visiem nekad labs nebūsi. Reizēm tās godalgotās un visādu jaunslavenu arhitektoru slavinātās vietas un ēkas izskatās tā, ka bez 0,7 nesapratīsi, kur tur ir tā augstā doma

  5. Jauki, ka izveidota iecienita atputas vieta. Tacu tas nenozime, ka ta ir arhitektoniski izdevusies. Specialistos der ieklausities. Koki netraucetu ne ledum, ne smiltim.

  6. Taisnība Guntai Osītei, jelgavniekiem patīk Pasta salas labiekārtošanas darbi. Ziemā notika Ledus festivāls, maijā būs Smilšu festivāls. Notiek koncerti.

Draugiem Facebook Twitter Google+