Kultūra
Teātris un kino

Suminot Mūža balvas laureātus, atklāts “Lielais Kristaps”0

Foto: LETA

Ar Rīgas dokumentālās kino skolas seans par godu šī gada Mūža balvas laureātiem – LU profesoram, žurnālistam, kino kritiķim un filmu scenāriju autoram Ābramam Kleckinam un scenāriju autoram, vienam no vērīgākajiem kino procesa vērtētājiem Latvijā Mikam Savisko – sācies festivāls “Lielais Kristaps”.

Līdz 13. novembrim skatītājiem būs iespēja noskatīties Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” nominētās filmas, piedalīties atklāšanas un noslēguma pasākumos, tikties ar autoriem un piedzīvot vairāku filmu pirmizrādes. Katra filma tiek demonstrēta tikai vienā seansā.

Intriga par to, kuras filmas un profesionāļi šogad saņems”“Lielā Kristapa” balvas, atrisināsies pirmdien, 12. novembrī balvu pasniegšanas ceremonijā, ko skatītājiem būs iespēja noskatīties gan klātienē, gan arī Latvijas televizijas tiešraidē.

Atsevišķā konkursā tiks noteikta labākā studentu filma, kuras autors saņems “Lielā Kristapa” lukturi.

Uz visiem Lielā Kristapa filmu seansiem un pasākumiem biļetes pieejamas kinoteātra Splendid Palace kasēs jau no 31. oktobra. Īpašiem kino cienītājiem piedāvājam atlaides – pērkot trīs un vairāk biļetes, tās būs iespējams iegādāties lētāk. Tāpat kā ik gadus, atlaides būs pieejamas gan skolēniem, gan studentiem, gan senioriem, gan arī ģimenēm.

Savukārt uz grāmatas “Zudušie kinoteātri” atvēršanu 8. novembrī, tikšanos ar latviešu izcelsmes Holivudas aktrisi Rutanju Aldu 9. novembrī un Rīgas dokumentālā kino skolas retrospekciju 11. novembrī ieeja ir bez maksas.

LA.lv