×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Sveic skolēnus – 4.maija video konkursa uzvarētājus

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) trešdien sveica video konkursa “Mūsu 4.maija deklarācija” uzvarētājus no Daugavpils 10. vidusskolas un Jelgavas 4. vidusskolas.

Uzvarētāju video 4.maijā būs skatāmi uz lielā ekrāna pie Brīvības pieminekļa, informē Valsts kancelejā.

Konkursam iesūtīti kopumā 20 video no Madonas, Liepājas, Rīgas, Ķeguma, Babītes, Cēsīm, Alūksnes, Jelgavas, Jūrmalas un Daugavpils. Pasākuma noslēgumā Ministru prezidentes pateicības rakstus saņēma visi konkursa dalībnieki.

Ministru prezidente jauniešu 4.maija video konkursam veltītajā aicināja ikvienu pārdomāt, kas kopš iepriekšējās 4.maija Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienas paveikts savas valsts labā. Tāpat Straujuma pateicās ikvienam jaunietim par viņu izveidotajiem Latvijas video stāstiem.

“Jūs katrs stāstāt savu Latvijas stāstu. Vienam Latvija ir vecāki, otram – skolotāji, klasesbiedri. Jūs būsiet topošie ārsti, skolotāji, ministri, kas sēdēs šajos Ministru kabineta krēslos – jūs nesīsiet savos darbos tālāk mūsu visu Latviju,” sacīja premjere, novēlot katram turēt sirdī savu Latviju.

“Par Latviju domājot, atceramies arī visus tos cilvēkus, kas šobrīd ir izbraukuši no Latvijas,” sacīja Straujuma.”Esmu pārliecināta, ka viņi izmācīsies, iegūs pieredzi un kādu dienu atgriezīsies Latvijā.”

Ministru prezidente aicināja ikvienu 4.maijā plkst.8.30 pulcēties pie Latvijas Televīzijas torņa, lai svinīgi paceltu Latvijas karogu augstākajā Eiropas Savienības brīvi stāvošajā tornī. “Lai mums visiem skaisti neatkarības atjaunošanas 25.gadadienas svētki un lai mēs godam sagaidām arī Latvijas simtgadi!”

Lai jauniešu gūtu dziļāku izpratni par 1990. gada vēsturiskajiem notikumiem, uz pasākumu bija uzaicināti bijušie Latvijas PSR Augstākās Padomes deputāti Alberts Bels, Valentīna Zeile un Jānis Dinevičs. Viņi dalījās savās atmiņās un pārdomās par atgūtās neatkarības 25 gadiem.

Līdz 8.maijam Ministru kabinetā būs apskatāma Latvijas Nacionālā vēsture muzeja ceļojošā izstāde “Baltijas Brīvības ceļš”.

Jau vēstīts, ka pirms 25 gadiem 1990. gada 4. maijā Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, ar kuru atjaunoja 1922. gadā pieņemto Satversmi. Tādējādi Latvija pēc pieciem gadu desmitiem atkal kļuva par neatkarīgu un demokrātisku valsti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+