×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Svinēs Zlēku baznīcas 370 gadus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākošās nedēļas nogalē, 6. un 7. jūnijā, Zlēku evaņģēliski luteriskajā baznīcā svinēs 370 gadus, kopš likts dievnama pamatakmens, portālam LA.lv pavēstīja izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlena Zvaigzne.

Pamatakmens ielikts 1645. gadā, bet baznīca iesvētīta jau 1648. gadā.

Svētkos 6. jūnijā plkst. 16 paredzēta Latvijas Zinātņu akadēmijas Dr. hab. art. Ojāra Spārīša ceļveža par Zlēku baznīcu atvēršana, plkst. 17 – koncerts, kurā piedalīsies Lelde Krastiņa (ērģeles), Elita Ezermale (flauta) un Ērika Jonīte (soprāns). Savukārt 7. jūnijā plkst. 14 sāksies svētku dievkalpojumus, kuru vadīs Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Zlēkās kopš 1989. gada kalpo Jānis Kalniņš: “Es Zlēku draudzē vispirms ienācu kā teoloģijas students. Tajā laikā kalpoja mācītājs Jānis Dorbe, kuru vienā teikumā varu raksturot kā ļoti ticīgu un pašaizliedzīgu kalpotāju, kurš patiesi mīlēja šo draudzi. Draudze bija neliela, bet apņēmības pilna nosargāt un uzturēt savu baznīcu. Baznīcēni patiešām bija ļoti lepni par savu dievnamu, kuram līdzīgu Latvijā būs grūti atrast.”

Draudzei ir ļoti laba sadarbība ar Zlēku pagasta pārvaldi, novada domi, kultūras namu, bibliotēku, Zlēku attīstības fondu. Jānis Kalniņš saka: “Neatceros gadījumu, kad kāds būtu atteicis lūgto palīdzību vai atbalstu. Nu jau arī vērojams dievkalpojumu apmeklētāju pieplūdums. Zlēku dievnams laikam ir kāda ļoti īpaša vieta – cilvēki brauc uz dievkalpojumiem, koncertiem arī no Kuldīgas, Ventspils un tālākām vietām. Nāk arī jaunieši uz iesvētes mācībām un dievkalpojumiem. Draudze ir maziņa, bet dzīvotspējīga. Daudz tās labā ir darījusi atslēgu glabātāja Elga Dūdiņa, tuvojoties jubilejai, draudzes dzīvei aktīvi pieslēdzās Laimdota Trautmane – bez viņas enerģijas un zināšanām būtu ļoti grūti tikt pie jaunā jumta, kas tagad droši sargā baznīcas dārgumus. Par jaukajiem koncertiem baznīcā lielā mērā jāpateicas Ģirtam un Zintai Štekerhofiem, kas kļuvuši par mūsu draudzes mecenātiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+