Ekonomika
Latvijā

Novados trūkstošos bankomātus gatava nodrošināt “Swedbank” 4

LETA

AS “Swedbank” plāno nodrošināt skaidras naudas izņemšanu vietās, kur tas pašlaik nav iespējams.

Valdošās koalīcijas partijas šodien pārrunāja jautājumu par “Swedbank” pakalpojumu reģionālo pieejamību, un bankas pārstāvji informēja, ka gatavi izvietot savus naudas izņemšanas automātus tajos novados, kur to līdz šim nav bijis, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Koalīcija arī lūdza turpmāk sadarboties ar Latvijas Pastu un Satiksmes ministriju, lai varētu koordinēt šis darbības.

“Pēc citu banku īstenotajām klientu apkalpošanas modeļa izmaiņām “Swedbank” ir veikusi atkārtotu pakalpojumu pieejamības analīzi ārpus lielajām pilsētām un nākusi klajā ar savu piedāvājumu – nodrošināt bankomātus novados, kuros to šobrīd nav. Tomēr mēs uz Latvijas reģionu attīstību nākotnē raugāmies ne tikai no finanšu pakalpojumu pieejamības aspekta, tādēļ esam apkopojuši vairākas iniciatīvas, ko no savas puses varam piedāvāt Latvijas reģionu attīstībai,” sacīja “Swedbank” vadītājs Latvijā Māris Mančinskis.

Latvijā ir plašas iespējas saņemt skaidru naudu pie kases veikalā, tomēr šis nav visaptverošs risinājums, teikts “Swedbank” reģionu attīstības programmā. Tāpēc, vienojoties ar pašvaldību vadītājiem, “Swedbank” apņemas 2015.gada laikā uzstādīt 15 papildu bankomātus reģionos, kuros patlaban nav neviena bankomāta, lai nodrošinātu 100% pārklājumu skaidras naudas pieejamībai visos Latvijas novados. Tāpat ar pašvaldībām tiek meklēts optimālākais modelis, kā panākt bankas darbinieku regulāru klātbūtni visos Nacionālajā attīstības plānā noteiktajos attīstības centros.

“Swedbank” pārstāve Vineta Savicka piebilda, ka “Swedbank, tāpat kā līdz šim, turpinās sadarbību ar veikaliem, lai paplašinātu skaidras naudas izņemšanas iespējas arī veikalā pie kases.

Saistītie raksti

Kā ziņots, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti iepriekš pārrunāja situāciju ar banku filiāļu slēgšanu reģionos, kā arī aicināja atbildīgās ministrijas izvērtēt iespējamos risinājumus minimālā pakalpojuma klāsta nodrošināšanai visā Latvijā.

Toreiz komisijas sēdē tika atgādināts par pirms vairākiem gadiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) veikto pētījumu par finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos. VARAM pārstāvji pastāstīja, ka situācija ir pasliktinājusies, piemēram, iepriekš bija pieci līdz seši novadi, kur nebija bankomātu, bet tagad tādu ir 15. Garākais attālums, kas cilvēkam jāmēro līdz bankomātam, ir 60 kilometri.

LA.lv