Latvijā
Novados

Talsos gāž mēru. Pēctecis jau esot sameklēts5


Edgars Zelderis
Edgars Zelderis
Foto – Karīna Miezāja

Papildināta visa ziņa.

Talsu novada dome ar 12 balsīm par un 5 pret šodien neuzticību līdzšinējam novada vadītājam Edgaram Zelderim (“Mēs – Talsiem un novadam”).

Neuzticības izteikšanu Zelderim atbalstīja 11 deputāti, kuri bija sagatavojuši pieprasījumu – partijas “Talsu novada attīstībai” deputāti Andis Astrātovs, Ģirts Kalnbirze, Oļegs Solovjovs un Gerda Zeberiņa, Latvijas Zaļās partijas (LZP) deputāti Alfons Spēks un Tabita Kalniņa un “Latvijas Reģionu apvienības” (“LRA”) deputāte Daiga Feldmane, “Vienotības” deputāti Edmunds Demiters un Normunds Tropiņš, kā arī Latvijas Zemnieku savienības (LZS) pārstāvji Dainis Karols un Almants Kalniņš. Pieprasījumu atbalstīja arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāve Inga Gluzda, kaut gan vienlaikus notiekošo vērtēja kā “partiju “Vienotība” un LZS režisētu izrādi”.

Zeldera palikšanu amatā balsojumā atbalstīja tikai viņš pats un viņa partijas biedri, kā arī Nacionālās apvienības (NA) pārstāvji, bet ar to nebija pietiekami pietiekami. Pēdējās pašvaldību vēlēšanās partija “Mēs – Talsiem un novadam” Talsu novada domē ieguva trīs no 17 vietām, savukārt nacionāļi – divas.

Demisijas pieprasītāji Zelderim pārmeta valdonīgu un autoritatīvu vadības stilu, informācijas slēpšanu no deputātiem, kā arī iesākto būvniecības projektu vilcināšanu. It īpaši sāpīgs jautājums ir Talsu bibliotēkas atjaunošana, kas tika iesākta vēl iepriekšējā sasaukuma laikā, bet jaunā dome to piebremzējusi, bažījoties par nepamatoti uzpūstām izmaksām.

“Galvenais iemesls ir tas, ka esmu kategoriski pret korupciju un izsaimniekošanu. Ne velti mums ir sākti vairāki kriminālprocesi,” demisijas pieprasītāju patiesos nodomus minēja Zelderis. Mērs arī norādija, ka viņam esot ticis piedāvāts arī kukulis, par ko viņš informējis tiesībsargājošās iestādes. Domes priekšsēdētājs gan neatklāja kurš un ar kādu mērķi viņam to piedāvājis, bet tas esot saistīts ar kādu no lielajiem Talsu attīstības projektiem.

Uz pašvaldības sēdi bija ieradušies arī vairāki Zeldera atbalstītāji, kas ar ūjināšanu vai aplausiem aktīvi pauda savu attieksmi pret deputātu teikto. Pēc neuzticības balsojuma Zelderis izteica pateicību saviem atbalstītājiem un atvainojās iedzīvotājiem par to, ka nav izdevies apvienot pašvaldību kopīgam darbam. “Bet mēs nekur nepazudīsim. Turpināsim strādāt un cīnīties. Man ir lielas bažas, ka kārtības pašvaldībā nebūs, jo pie varas paliek cilvēki, kas te jau ilgstoši darbojušies,” teica Zelderis.

Par jauno vadību vakardienas domes sēdē netika lemts. Jaunais koalīcijas sastāvs un domes priekšsēdētājs netiek atklāts, bet Pēc “LA.lv” rīcībā esošas neoficiālas informācijas demisijas pieprasītāji aizkulisēs par visu jau vienojušies. Visticamāk koalīciju veidos “Talsu novada attīstībai” kopā ar “Vienotību” LZS, LZP un LRA . Opozīcijā visticamāk tiks atstāta pašreizējā mēra partija “Mēs – Talsiem un novadam”, NA un JKP. Šādai koalīcijai piederētu 11 no 17 balsīm pašvaldībā. Pašvaldības vadītāja amats varētu tikt uzticēts pašreizējam domes priekšsēdētāja vietniekam Dainim Karolam (LZS).

LA.lv