×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Tērvetē pavasarī gaida lūšu kaķēnu dzimšanu (2)

Foto - mammadaba.lvFoto - mammadaba.lv

Daba māca, tāpēc jo īpaši svarīgi ir savām acīm redzēt, vērot un izzināt. Tāds arī ir AS „Latvijas valsts meži” (LVM) organizēto vides aktivitāšu mērķis – ļaut interesentiem iepazīt, aptaustīt un saprast dabā notiekošās likumsakarības. Kamēr sniegs, tikmēr jāsteidz lūkot, kas tajā redzams. Tieši tāpēc februāra nogalē devāmies meža piedzīvojumā, lai kopā ar LVM vides ekspertu Uģi Bergmani meklētu un pētītu meža dzīvnieku atstātās pēdas un zīmes sniegā.

“Uģis Bergmanis ir fantastiski interesanta personība, kurš, manuprāt, par mežu zina pilnīgi visu un prot savas zināšanas saprotami un ļoti interesantā veidā pasniegt klausītājiem. Manuprāt, viņa stāstīto viegli uztvertu gan sākumskolas skolēni, gan vidusskolēni,” teic viena no šī gada Ekselences balvas finālistēm – skolotāja Evita no Pļaviņu novada ģimnāzijas, kura novērtē iespēju skolēniem mācīt dabā. Ar praktisku nodarbību palīdzību dabā, iespējams mūsdienu jaunieti patiesi ieinteresēt un ļaut aizmirst, ka notiek mācību process.

Arī otrs vides dienas dalībnieks – Mammadaba twitter konkursa uzvarētājs un LLU Meža fakultātes bijušais students Emīls par mežu reiz mācījies ikdienā, bet savā brīvajā laikā kopā ar draugiem arvien dodas meža atklāšanas piedzīvojumos.

IMG 24522222

Silti saģērbušies, jau agrā rīta stundā mūsu ceļš veda uz Latvijā vienīgo putnu rehabilitācijas centru, kas palīdz savvaļas putniem izveseļoties un atgriezties dabā. Te norunāta tikšanās ar LVM vides ekspertu Uģi Bergmani, patiecoties kura neatlaidīgajam darbam arī tapusi šī rehabilitācijas stacija. Tajā pašlaik mājo jūras ērglis un meža pūce, kurai ir savainots spārns.

Tad devāmies dziļāk mežā, lai pētītu dzīvnieku atstātās pēdas uz koku zariem un sniegā. Veiksmīga sagadīšanās –uzgājām arī salīdzinoši retāk sastopamās lūša “pēdas” – sniegā iezīmētas dzeltenas zīmes teju kilometra garumā, kas liecina par pārošanās sezonas sākumu. Lūši tāpat kā runči iezīmē savu teritoriju, pievilinot mātītes. “Kaķēni pavasarī noteikti būs,” paziņo eksperts.

“Liels paldies AS “Latvijas valsts meži” un jo īpaši LVM vides ekspertam Uģim Bergmanim par patiesi jauko piedzīvojumu mežā, no sirds to izbaudīju. Tagad, ejot mežā, noteikti citām acīm skatīšos uz nolauztajām krūmu galotnēm un citām dzīvnieku darbības pēdām,” atzīst skolotāja Evita.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ir zirga telēni arī? Vai govs kumelēni?

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

      Latviešiem ir sinonīmiem bagāta valoda! Ir ne tikai lūšu kaķēni, mums ir pat suņu meitenes, bet intigrējamiem ir meitenes sukas un tjolkas!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.6
Alūksne +19.0
Daugavpils +16.4
Saldus +20
Liepāja +18.8
Jelgava +20
Ventspils +14.3
Limbaži +19
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+