×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

VIDEO: Savčenko pēdējais vārds tiesā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Maskavas atbalstīto kaujinieku nolaupītajai Ukrainas kara pilotei Nadeždai Savčenko Krievijas tiesa var piespriest 23 gadu cietumsodu.

Šodien Rostovas apgabala Doņeckas pilsētas tiesā atsāk skatīt Ukrainas pilotes Nadijas Savčenko lietu, kurā viņa apsūdzēta par divu žurnālistu noslepkavošanu.

Krievijas prokurors apsūdzētajai 2. martā prasīja piespriest 23 gadus vispārēja režīma soda kolonijā. 3. martā tiesa neļāva Savčenko uzstāties ar pēdējo vārdu. Atbildot Savčenko sacīja, ka atteikums uzstāties ar pēdējo vārdu ir viņas cilvēktiesību pārkāpums un, ka viņa sāk sauso badastreiku.

Šodien tiesa informēja, ka spriedums Savčenko lietā tiks pasludināts 21. martā, atbildot uz to Savčenko paziņoja, ka turpinās sauso badastreiku. Savukārt tiesas zālē sāka dziedāt Ukrainas himnu. Pēdējo vārdu Savčenko teica ukraiņu valodā.

Savčenko pēdējais vārds tiesā:

Promaskaviskie kaujinieki Savčenko sagūstīja 2014.gada 17.jūnijā brīdī, kad viņa netālu no Luhanskas palīdzējusi no kaujas lauka aiznest ievainotos karavīrus, skaidro viņas advokāti. Drīz pēc tam kaujinieki aizveduši Savčenko no Ukrainas uz Krieviju, kur nodevuši varasiestādēm.

Sākumā viņa tika apsūdzēta līdzdalībā divu Krievijas žurnālistu nāvē Ukrainas Luhanskas reģionā. Vēlāk apsūdzība tika pārkvalificēta uz smagāku – Savčenko tika tieši apsūdzēta žurnālistu nogalināšanā.

Savčenko savu vainu noliedz, un decembra beigās viņas advokāti iepazīstināja ar dokumentiem, kas liecina, ka brīdī, kad žurnālisti iekļuva mīnmetēju ugunī, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā, kas viņu vēlāk aizveda uz Krieviju.

Gan Ukraina, gan rietumvalstis aicinājušas Maskavu Savčenko atbrīvot, taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka viņš nevarot iejaukties tiesas darbā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+